1396-06-11

نمایش و نقد مستند «لسان‌الحکما» در کانون فیلم سینماحقیقت

برنامه این هفته‌ی کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به نمایش و نقد فیلم مستند «لسان‌الحکما» به کارگردانی فرید میرخانی و تهیه‌کنندگی اسماعیل میهن‎دوست اختصاص یافته است.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم از ساعت 17 عصر روز یکشنبه 12 شهریور 96 در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور فرید میرخانی (کارگردان)، ناصر صفاریان و محمد جعفری (منتقد میهمان) مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.
«لسان الحکما» تاریخچه‌ی چشم پزشکی در ایران را با نگاهی به زندگی و حرفه سه نسل از خانواده دکتر یحیی شمس‌ملک‎آرا (لسان‌الحکما، پدربزرگ)، محمدقلی شمس (پدر) و هرمز شمس (نوه) که بر کرسی چشم پزشکی ایران نشسته‌اند، روایت می‌کند.
عوامل تولید مستند ۴۰ دقیقه‌ای «لسان‌الحکما» عبارتند از: پژوهشگر و کارگردان: فرید میرخانی، فیلمبردار: بایرام فضلی، صدابردار: علی گل‌صباحی، تدوینگر: افروز خان‎بلوکی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: میلاد حاجی‌زاده، تهیه‌کننده: اسماعیل میهن‌دوست، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه (12 شهریورماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.
شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است. دوستداران سینمای مستند و تجربی جهت اطلاع از برنامه‌های هفتگی کانون فیلم «سینماحقیقت» می‌توانند به کانال تلگرام این برنامه بپیوندند: t.me/cinemaverite

بازگشت