1396-06-12

خروجی 6 انگلیس، مقصد جدید انیمیشن اکتسابات انتسابی!

فیلم انیمیشن «اکتسابات انتسابی» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «سمانه شجاعی» برای نمایش در جشنواره خروجی 6 انگلستان انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دومین دوره جشنواره بین‌المللی خروجی 6 Exit 6 Film Festival‌در شهر «باسینگستوک» انگلستان برگزار خواهد شد و فیلم انیمیشن «اکتسابات انتسابی» ساخته «سمانه شجاعی» روز 23 سپتامبر 2017 (اول مهر 96) در بخش مسابقه جشنواره به نمایش درمی‌آید. در این بخش 50 فیلم برای کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره رقابت می‌کنند.
«اکتسابات انتسابی» هم‌اینک در بخش مسابقه سیزدهمین دوره جشنواره انیمیشن Busho (جشنواره فیلم کوتاه بوداپست) مجارستان نیز حضور دارد. این جشنواره تا عصر فردا (13 شهریور) در شهر بوداپست ادامه خواهد داشت.
این فیلم انیمیشن در روزهای 14 تا 19 شهریورماه در بخش خارج از مسابقه پانزدهمین دوره جشنواره Fantoche که در شهر «بادن» سوئیس برگزار می‌شود هم شرکت می‌کند.
داستان انیمیشن «اکتسابات انتسابی» درباره‌ی پیر پسری است که از وضعیت ظاهری و موروثی خود ناراضی بوده و تصمیم می‌گیرد به زندگی خود خاتمه دهد، اما خودکشی ناموفق او شرایط جدیدی را در زندگی‌اش ایجاد می‌کند. این فیلم یک تجربه‌ی جدید به روایت گروتسک (طنز تلخ) در انیمیشن با تصاویر رئال است.
این فیلم انیمیشن، منتخب جشنواره‌های دانشجویی «ونیز» ایتالیا، «انسی» فرانسه، «آتن» یونان، «ملبورن» استرالیا، «مونترال» کانادا، «آنکا» اسلواکی، «کارگردانان جدید، فیلم‌های جدید» پرتغال، «‌SUPERTOON‌« کرواسی، «لس‌آنجلس» و «فلوریدا» آمریکا نیز بوده است.

بازگشت