1396-06-14

در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی؛ مستند «بازگشت» با موضوع مهاجرت ایرانیان تولید می‌شود

فیلم مستند «بازگشت» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «امیرعلی اعلایی» که به موضوع مهاجرت ایرانیان می‌پردازد، در مرحله پیش تولید قرار دارد.
اعلایی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اظهار کرد: من دانشجوی رشته سینما دانشگاه روما 3 هستم و در مستند «بازگشت» قصد دارم مقایسه‌ای فرهنگی میان کشوری که از بسیاری جهات شبیه به ایران است را داشته باشم.
وی ادامه داد: طی سال‌های اخیر مهاجرت میان ایرانیان به ویژه قشر تحصیلکرده جامعه افزایش یافته است و بسیاری از افراد حتی اگر قادر به مهاجرت نباشند هم به آن فکر می‌کنند و من قصد دارم به بررسی دلایل این موضوع بپردازم.
این مستندساز تاکید کرد که مستند «بازگشت» هم اکنون در مرحله پیش تولید است و فیلمبرداری آن در فصل پاییز و طی 14 انجام می‌شود و به احتمال زیاد تا پایان سال آماده نمایش عمومی خواهد شد.
نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده این مستند 60 دقیقه‌ای امیرعلی اعلایی است که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه می‌شود.
مستند «بازگشت» زندگی چند دانشجوی ایرانی در شهر رم (ایتالیا) را روایت می‌کند که یکی از آن ها قصد دارد به ایران بازگردد...
امیرعلی اعلایی ساخت هفت فیلم کوتاه داستانی و مستند از جمله «پیانو»، «گوینده»، «در اتاقی بسته...»، «طبقه دوم» و... را در کارنامه کاری خود دارد. او تصویربردار، صداگذار و صدابردار بیش از ٥٠ فیلم کوتاه و بلند داستانی و مستند، عضو هیأت مدیره انجمن فیلم کوتاه از سال ١٣٨٧ تا ١٣٩2، از اعضای هیأت موسس آکادمی فیلم کوتاه ایران و اولین دبیر آن در سال ١٣٨٩ و عضو انجمن مستندسازان سینمای ایران بوده است.

بازگشت