1396-06-14

مستند «بافندگان خیال» به جشنواره مردم‌شناسی رومانی راه یافت

فیلم مستند «بافندگان خیال» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «سیدمحمدصادق جعفری» به جشنواره مردم‌شناسی رومانی راه یافت.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم منتخب بخش رسمی پنجمین دوره جشنواره مردم‌شناسی زلاتنا (Zlatna) است که از 31 شهریور تا 2 مهر 96 در کشور رومانی برگزار می‌شود. در این جشنواره فیلم‌هایی با موضوع مردم‌شناسی و قوم‌نگاری از کشورهای اسپانیا، جمهوری چک، ایران، رومانی، ترکیه، مکزیک و برخی کشورهای شمال آفریقا به نمایش درمی‌آیند.
مستند «بافندگان خیال» در دومین دوره جشنواره Quarzazate نیز پذیرفته شده است. این جشنواره طی روزهای 27 شهریور تا 1 مهر در کشور مراکش [مغرب] برگزار خواهد شد تا حدود 80 فیلم کوتاه داستانی و مستند در این رویداد روی پرده بروند.
پیشتر اعلام شده بود که این فیلم مستند، منتخب جشنواره‌‌های کلکته هند، Sunrise 45 ایالت میشیگان و Norman ایالت اوکلاهامای آمریکا و جشنواره بین‌المللی هند (Lifft India) نیز بوده است.
مستند «بافندگان خیال» روایت زندگی تعدادی نابینا است که قالیبافی می‌کنند و وقتی با هم هستند، لحظات شاد زندگی خود را می‌گذرانند...

بازگشت