1396-06-29

یک لقمه خواب پناهندگان ایرانی در جشنواره سینماحقیقت

مستند «یک لقمه خواب» به تهیه‌کنندگی علیرضا شجاع‌نوری و کارگردانی مونا زندی‌حقیقی با موضوع پناهندگان ایرانی در آلمان، متقاضی حضور در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شد.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این مستند 52 دقیقه‌ای در سال 96 تولید شده و قرار است در صورت پذیرش هیات انتخاب، نخستین نمایش خود را در جشنواره سینماحقیقت تجربه کند.
در خلاصه موضوع این فیلم مستند آمده است: «نگاه و برداشت از مهاجرت سه نسل متفاوت که 25 سال پیش از ایران مهاجرت کرده‌اند؛ نسلی که در خارج از ایران متولد شده است؛ نسلی که امروزه از راه زمینی و دشوار حاضر به مهاجرت شده است. این فیلم نگاهی مقطعی به زمان رسیدن این پناهندگان جدید به آلمان و رویارویی آنها با دو نسل پبیشین مهاجران دارد...»
عوامل تولید مستند «یک لقمه خواب» عبارتند از: پژوهشگر، فیلمبردار و کارگردان: مونا زندی‌حقیقی، صداگذار: امیرحسین قاسمی، تدوینگر: شیرین برق‌نورد، مدیر تولید: مریم شریف، عکاس: آذر عدالتی، دستیار کارگردان: تینا هوریون، تهیه‌کننده: علیرضا شجاع‌نوری
مونا زندی‌حقیقی متولد ۱۳۵۱ تهران و فارغ‌التحصیل رشته معماری دوره‌های جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران است. وی از طریق عکاسی صحنه وارد سینما شد و سپس به عنوان منشی صحنه و برنامه‌ریز، در برخی فیلم‌های سینمایی فعالیت کرد. همکاری او با رخشان بنی‌اعتماد و کیانوش عیاری در چندین فیلم سینمایی، او را بیشتر به فیلم‌سازی ترغیب کرد. وی از سال ۷۷ حرفه‌ی فیلمسازی را بطور مستقل با ساخت فیلم‌های کوتاه ۳۵ میلی‌متری و مستند آغاز کرد. در سال ۱۳۸۰ در یک کارگردانی مشترک با رخشان بنی‌اعتماد در مستند بلند «روزگار ما» حضور داشت. در سال ۱۳۸۴ پس از ساخت چندین مستند و فیلم کوتاه، اولین فیلم سینمایی خود به نام «عصر جمعه» را ساخت که جوایز متعدد داخلی و خارجی را برای وی به ارمغان آورد.

بازگشت