1396-07-11

«سوزنبان» برنده جایزه بهترین انیمیشن جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو شد

فیلم انیمیشن «سوزنبان» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی مهدی خرمیان، برنده جایزه بهترین انیمیشن جشنواره فیلم‌های ایرانی «سانفرانسیسکو» آمریکا شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی «سانفرانسیسکو» طی روزهای 23 و 24 سپتامبر 2017 در کشور آمریکا برگزار شد و فیلم انیمیشن «سوزنبان» ساخته «مهدی خرمیان» در آیین پایانی این رویداد، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم انیمیشن جشنواره شد.
امسال 42 فیلم ایرانی در این جشنواره رقابت داشتند. انیمیشن «داش آکل» ساخته هاجر مهرانی و مستند «پسر حاج علی» به کارگردانی حمید کوهپایی، از دیگر آثار تولیدی این «مرکز» در جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو بودند.
گفتنی است که انیمیشن «سوزنبان» درباره‌ی سوزنبان پیری است که سال‌ها به انتظار زنی در یک ایستگاه نشسته است تا اینکه متوجه می‌شود این زن در تخیل اوست... این فیلم در مردادماه سال جاری برنده جایزه «آقای رُوسی» از جشنواره «کارتون کلاب ایتالیا» ایتالیا شده بود؛ ضمن اینکه منتخب بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی کارتون و انیمیشن «سئول» کره‌جنوبی (SICAF) نیز بود.

بازگشت