1396-07-11

سینماحقیقت و حقیقت میانمار

محمودرضا ثانی با فیلم مستند «آراکان زیر آتش» که حقیقتی درباره‌ی فجایع انسانی در کشور بحران‌زده‌ی میانمار است، در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شرکت کرد.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند 61 دقیقه‌ای که تولید شبکه العالم است، آمده: «یک فیلمساز برای یافتن حقیقت از ایران به میانمار سفر می‌کند تا فجایع انسانی مربوط به کشتار مسلمانان در میانمار را رصد کند.»
محمودرضا ثانی متولد سال 1354 در آبادان و فارغ‌التحصیل مهندسی شیمی است. وی آثار مستند سيامو در افغانستان، رويای شيرين كانيا در آمريكا، از قبيله بنی‌اسد در عراق، خواب شيرين قرطبه در اسپانيا و بيش از 15 فيلم كوتاه را در کارنامه فیلمسازی خود دارد.
گفتنی است که عوامل تولید مستند «آراکان زیر آتش» عبارتند از: پژوهشگر، فیلمبردار، صدابردار، کارگردان و تهیه‌کننده: محمودرضا ثانی، تدوینگر: سلمه اربابون، نویسنده گفتار متن: پیام پارسافر، گوینده متن: محمودرضا ثانی، تهیه شده در: شبکه العالم
نمایش این فیلم در یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت، منوط به رای هیات انتخاب این جشنواره است.
* مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

بازگشت