1396-07-23

پشت پرده «برکزیت» در سینماحقیقت

مستند بلند «برکزیتانیا» Brexitannia که به اتفاقات و مباحث مربوط به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا در سال 2016 میلادی موسوم به «برکزیت» می‌پردازد، در یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» به نمایش درخواهد آمد.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، خروج انگلستان از اتحادیه اروپا موسوم به «برکزیت» در آستانه انتخاب مدافعین سرسپرده نظام «نئو لیبرال» در آمریکا و انگلستان، بار دیگر به غلبه گفتمان جهانی‌سازی و «بازار آزاد» در جهان غرب اشاره داشت؛ نوعی تازه از استعمار جهان و انسان که علیرغم انتقادات مستدل اندیشمندان و جامعه‌شناسان معاصر، به واسطه زور رسانه با «برکزیت» به پیروزی رسید.
این مستند سیاه و سفید هشتاد دقیقه‌ای به کارگردانی «تیموتی جرج کلی» و تهیه‌کنندگی «پاول کاری‌خالین» محصول ۲۰۱۷ انگلستان و روسیه است و در آن گفتگوهای جذاب و آموزنده‌ای با «نوام چامسکی»، «بوو اشتول» و... انجام شده است.
مستند «برکزیتانیا» در بخش غیر رقابتی «روزگار ما» جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت که ویژه نمایش مستندهای سیاسی روز جهان است، به نمایش درمی‌آید.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.
بازگشت