1396-08-06

قصر قند سینماحقیقت!

محسن اسلام‌زاده مستندساز بحران سینمای ایران با آخرین اثر مستند خود «قصر قند» به یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت آمد.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند آمده است: «جلیل قنبرزهی یکی از تروریست‌هایی است که نیروهای امنیتی مدتها به دنبال دستگیری‌اش بوده‌اند. او ابوبکر بغدادی شرق ایران بوده و سال‌ها زندگی مخفیانه در پاکستان داشته است. خبری می‌آید که جلیل برای رهبری گروه‌های تروریسی به ایران آمده و قصد حملات تروریستی دارد...»
این فیلم 60 دقیقه‌ای تولید سال 1396 شبکه افق است و در صورت پذیرش هیات انتخاب جشنواره، برای اولین بار در سینماحقیقت و جایزه شهید آوینی به نمایش عمومی درمی‌آید.
عوامل تولید مستند «قصر قند» عبارتند از: پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده: محسن اسلام‌زاده؛ فیلمبرداران: مهدی خوش‌نژاد و محمدامین صدیقی‌مقدم؛ صدابردار: محمدرضا خلیلی؛ صداگذار: محمدحسین ابراهیمی؛ تدوینگر: سلمه اربابون؛ مدیر تولید: مرتضی خوش‌نژاد؛ عکاس: محمدامین صدیقی‌مقدم؛ تهیه شده در: شبکه افق
محسن اسلام‌زاده متولد سال 1359 در مشهد مقدس است که با مستند «در میان طالبان» موفقیت‌های زیادی در عرصه ملی و بین‌المللی داشت. «اهل سنت ایران» و « اسرار زندان ابوسلیم» از دیگر آثار این مستندساز است.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

بازگشت