89/10/28

كاوه بهرامي مقدم: سینمای مستند نیازمند همگانی شدن است

سینمای مستند برای رسیدن به رشد و پویایی، نیازمند همگانی شدن است و این امر در تعامل میان مسئولان و مستندسازان فراهم می‏شود.

«کاوه بهرامی‏مقدم» مستندساز، ضمن اعلام این مطلب به خبرنگار سينماتجربي گفت: سينماي مستند ابتدا باید مورد احترام سیاستگذاران و متولیان امر باشد، به این معنی که آنها پذیرای سینمای مستند بوده و آن را باور کرده باشند، پس از آن راهکارهای اجرایی برای همگانی کردن سینمای مستند مطرح می شود.

وي افزود: ما برای همگانی کردن "سینمای مستند" نیازمند همسویی با رسانه ها، به خصوص رسانه ملي [تلویزیون] نیز هستیم، به این معنا که این رسانه در كنار برنامه های معمول خود، می‏تواند بخشی را نيز به سینمای مستند اختصاص بدهد.

بهرامي مقدم تصريح كرد: در حال حاضر برنامه اکران فیلم‏های مستند در "سینما سپیده" دنبال می شود، اما برای دعوت مردم به تماشای فيلم مستند، ابتدا نیازمند آشنا شدن آنها با سینمای مستند هستیم و تلویزیون به دلیل در دسترس بودنش می تواند چنین نقشی را به عهده داشته باشد. حتی این رسانه می تواند در بحث تبلیغاتی اكران فيلم مستند در سينما سپيده هم نقش آفرين باشد. 

وي پيرامون بحث همگاني شدن سينماي مستند نيز اظهار داشت: برای رسیدن به این هدف مهم، حتی می توان ارتباط میان مستندساز و صنعت را نیز مدّ نظر داشت، چرا که در این صورت اهمیت مستند برای قشر مهمی از جامعه یعنی صنعتگران آشکار شده و آنها به این نتیجه می رسند که از این راه نتیجه بهتری در راستای اهدافشان می گیرند و این خود موجب فراگیرتر شدن سینمای مستند می شود. اگرچه در حال حاضر هم مدیران ما به این نتیجه رسیده اند كه این اتفاق را باید به فال نیک گرفت.

گفتني است: کاوه بهرامی مقدم که به تازگی با مستند «گنبد دوار» در جشنواره فیلم های صنعتی برگزیده شده، ساخت 19 فیلم مستند ، داستانی انیمیشن و كسب چندین جایزه داخلی و خارجی را در کارنامه دارد.

 


بازگشت