1396-08-06

انیمیشن «آدم خانگی» به دو جشنواره در آمریکا و اسپانیا راه یافت

فیلم انیمیشن «آدم خانگی» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «مرضیه ابرار پایدار» به دو جشنواره جهانی در کشورهای آمریکا و اسپانیا راه یافت.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «آدم خانگی» ابتدا در دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های فانتزی Sick Chick آمریکا به نمایش درمی‌آید که طی روزهای 6 تا 7 آبان‌ماه برگزار می‌شود. این فیلم برای کسب جایزه بهترین انیمیشن در بخش فیلم‌های علمی- فانتزی، به مرحله نهایی راه یافته است و به رقابت با 15 فیلم از کشورهای آمریکا، استرالیا، انگلیس، پرتغال و... می‌پردازد.
انیمیشن «آدم خانگی» سپس در بیست و چهارمین دوره جشنواره محیط زیستی «بارسلونا» روی پرده می‌رود که طی روزهای 11 تا 18 آبان‌ماه در بندر بارسلون اسپانیا برگزار خواهد شد. در این جشنواره فیلم‌هایی با موضوع محیط‌ زیست با رویکرد هنری نمایش داده می‌شود. «آدم خانگی» منتخب بخش رسمی جشنواره بارسلونا است که برای دریافت جایزه «خورشید طلایی» جشنواره به رقابت با 50 فیلم دیگر خواهد پرداخت.
گفتنی است که این فیلم، داستان یک مرد فروشنده حیوانات است که در مغازه‌اش به خواب رفته و خود را گرفتار در قفس حیوانات و کابوسی ترسناک می‌بیند. او در پی نجات از حیوانات می‌گریزد، ولی هربار به مانعی برخورد می‌کند...
پیش از این اعلام شده بود که «آدم خانگی» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم و بهترین شخصیت‌پردازی جشنواره کانتربری Canterbury انگلیس و بهترین انیمیشن جشنواره بین‌المللی NEZ هند شده است. این فیلم در جمع 10 فیلم انیمیشن برتر جشنواره محیط زیست و طبیعت «اینسبرگ» هم قرار گرفت و نامزد دریافت جایزه از جشنواره جهانی فیلم محیط زیستی «کوالالامپور» شد. «آدم خانگی» در جشنواره‌ بین‌المللی کارتون و انیمیشن سئول SICAF و جشنواره فیلم‌های بسیار کوتاه «سئول» کره‌جنوبی نیز به نمایش درآمده است.

بازگشت