1396-08-06

چرا جوانان ایرانی به ورزش پرورش اندام علاقمند شدند!؟

محسن غلام‌زاده با فیلم «تب تن» که مستندی درباره‌ی گرایش جوانان ایرانی به ورزش پرورش اندام است، متقاضی شرکت در بخش مسابقه ملی یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شد.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، محسن غلام‌زاده درباره‌ی ساخت مستند «تب تن» اظهار داشت: «این فیلم پژوهشی است بر یک پدیده اجتماعی فراگیر؛ یعنی واکاوی گرایش افراطی پرداختن به تن و بدنسازی. «تب تن» به دور از پیش داوری و قضاوت، روایتگر حال و هوای داغ و چرایی اشتیاق پُر شور و بی‌رویه‌ی جوانان برای پرورش‌اندام‌شان است.»
وی تاکید کرد: «تب تن» در پی دامن زدن به حواشی پُر تکرار نیست و نگاه یک‌سویه به این ورزش را هدف‌گذاری نکرده است. این مستند کوشش می‌کند با رویکردی پژوهشی و در مواجهه با افراد درگیر، روند محتوایی را پیش برده و در بستری واقع‌گرایانه زوایای مثبت و منفی این پدیده اجتماعی را به تصویر بکشد.
عوامل تولید این فیلم مستند عبارتند از: پژوهشگر، نویسنده، کارگردان، گوینده و تهیه‌کننده: محسن غلام‌زاده؛ فیلمبرداران: محسن غلام‌زاده و علی فاضلی؛ صدابردار: مسعود مهرگان‌فرد؛ صداگذار و تدوینگر: آرش زاهدی‌اصل؛ عکاس: اسرافیل قاسمی، تهیه‌کننده: شبکه مستند سیما
محسن غلام‌زاده متولد سال 1350 در شیراز و فارغ‌التحصیل کارگردانی سینما از دانشگاه سوره است.
در کارنامه فیلمسازی وی، ساخت ٢٢ فیلم مستند و بیش از ٢۵ مجموعه تلویزیونی نظیر آسمان عالمی فراتر از خیال، موج مهر و آه، کاوش میراث، گامی به سوی پرواز، ضرب و زنگ پھلوانی، زھر ناجی، یک نفر از جنس ما، نیمه پُر پنجره‌ای رو به امید، آبدانه‌ھای حیات، من ایرانی‌ام و... به چشم می‌خورد.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

بازگشت