1396-08-30

قورچیان و ملکی در صدر صدای سینماحقیقت

یکی از مقوله‌های مهم سینمای مستند، «صدا» است که همواره مورد توجه مستندسازان سینمای ایران بوده است. امسال هم صدابرداران و صداگذاران مطرحی در بین فیلم‌های منتخب بخش مسابقه ملی جشنواره سینماحقیقت حضور دارند تا از این منظر باعث ارتقاء کیفی این آثار شوند.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، بهروز شهامت، احمدرضا طائی، حسن شبانکاره، حسن مهدوی، شاهین پورداداشی و میثم حسنلو، از جمله صدابردارانی هستند که هر یک با دو فیلم در بخش مسابقه ملی سینماحقیقت حضور دارند.
مازیار شیخ محبوبی هم با صدابرداری «سمفونی ایران» قدم به جشنواره گذاشته است.
در بخش صداگذاری، یک بانوی صداگذار در صدر قرار گرفته است: انسیه ملکی که 4 فیلم منتخب مسابقه ملی را صداگذاری کرده است، حسین قورچیان هم با 4 فیلم در این بخش حضور دارد. بهروز شهامت، حسن مهدوی و مهرشاد ملکوتی سه فیلم در جشنواره دارند. آرش قاسمی نیز با دو فیلم به جشنواره آمده است. علیرضا علویان، محسن روشن، حسین مهدوی، طاهر پیشوایی و احسان افشاریان هم یک فیلم در بخش رقابتی دارند.
سال گذشته آرش قاسمی برای دو فیلم «آوانتاژ» و «بزم رزم» برنده تندیس جشنواره و جایزه «بهترین صدا» جشنواره سینماحقیقت شد.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

بازگشت