1396-09-13

سفر ویکتور فورنیس با یک پدر به تهران


ویکتور فورنیس مستندساز اسپانیایی برای نمایش فیلم مستندش «یک پدر» در بخش مسابقه بین‌الملل یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، به تهران سفر خواهد کردد

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، وی فارغ‌التحصیل کارشناسی علوم انسانی از دانشگاه ساراگوسا و کارشناسی ارشد کارگردانی مستند خلاق و تدوین ویدئویی از دانشگاه Pompeu Fabra بارسلون است.
فورنیس که ساکن پاریس است، تاکنون با هنرمندانی چون ژان کلود کاریر، مارسل لوزینسکی، ویکتور کوزاکوفسکی، خاویر ریبلو، آلبرت سررا و مرسدس آلوارز همکاری کرده است.
وی از سال 2008 با ساخت مستند «صدای باد» به حرفه‌ی فیلمسازی روی آورد و پس از آن، آثاری چون پایان می‌یابد (2012)، طاعون (2013) و تظاهرات (2013) را کارگردانی کرد. یک پدر (2016) اولین فیلم مستند بلند این فیلمساز به شمار می‌آید که در برخی جشنواره‌های اروپایی به نمایش درآمده است.
در خلاصه موضوع این فیلم مستند 61 دقیقه‌ای که تولید مشترک سال 2016 کشورهای اسپانیا و فرانسه است، آمده: «پدربزرگ، پدر، پسر و بسیاری از سوالات بی‌جواب! فیلمساز پدرش را به تصویر می‌کشد و به دنبال درک سکوتی است که رابطه‌ی آنها را دربر گرفته است...»
گفتنی است که «ویکتور فورنیس» هم‌اکنون در تدارک ساخت دومین فیلم بلند خود با عنوان «رو به نور» Facing Light است؛ اما برای نمایش مستند «یک پدر» به تهران سفر خواهد کرد.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد کرد.

بازگشت