1396-09-23

سینما زبانی برای بیان قصه ای است که فیلمساز در ذهن دارد

ویکتور فورنیس گفت: سینما زبانی برای بیان قصه ای است که فیلمساز در ذهن دارد و از این بابت خود را سپاسگذار سینما می دانم که می گذارد حرف بزنم.
به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره سینما حقیقت، مجموعه نشست های بخش فیلم خبر ( گفت و گوی بی واسطه کارگردانان مستند) در چهارمین روز جشنواره و در اولین نشست خود به فیلم «پدر» به کارگردانی «ویکتور فورنیس» مستندساز اسپانیایی اختصاص داشت.
در این نشست که اجرای آن را ناصر صفاریان برعهده داشت و ترجمه برعهده بهمن نورایی بود، کارگردان فیلم «پدر» با عنوان اینکه در سینمای اسپانیا بسیار رایج است فیلمساز درباره خود یا خانواده اش فیلم بسازد گفت: در سینمای اسپانیا و خصوصا سینمای مستند تلاش برای کشف درونی بسیار رایج است و من هم علاقمند بودم تا قبل از اینکه دیگران و زندگی شان را به تصویر بکشم به دنیای خودم و مسایل ام بپردازم.
«ویکتور فورنیس» سبک سینمایی اش را نزدیک به سینمای فرانسه اما حس و حال آن را اسپانیایی دانست و درباره این فیلم که در آن پدرش را به تصویر کشیده عنوان کرد: من تاریخچه زندگی پدربزرگم را بهانه ای برای یافتن پدرم و نزدیکی با او قرار دادم و در واقع از مدیوم سینما برای صحبت کردن با پدرم استفاده و سعی کردم به واسطه آن حرف هایم را به پدرم بگویم، حرف هایی که نمی توانستم روبرو با او درمیان بگذارم.
این کارگردان اسپانیایی، سینمای مستند را نزدیکتر به سلیقه اش دانست و در پایان گفت: سینما زبانی برای بیان قصه ای است که فیلمساز در ذهن دارد و از این بابت خود را سپاسگذار سینما می دانم که می گذارد حرف بزنم.

بازگشت