1396-09-23

نامزدهای انجمن صنفی شرکت ها و موسسات فیلمسازی اعلام شدند

هیئت داوری انجمن صنفی شرکتها و موسسات فیلمسازی ایران (آیفیک) کاندیداهای دریافت بهترین اثر جشنواره سینما حقیقت از نگاه صنفی خود را معرفی کرد.
به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره سینما حقیت، بنا بر اعلام علیرضا حسینی سخنگوی هیئت داوری آیفیک در جشنواره سینما حقیقت، هیئت مذکور پس از تماشای کلیه فیلمهای راه یافته به بخش مسابقه ملی یازدهمین جشنواره سینما حقیقت، 11 فیلم را دارای شرایط مدنظر انجمن صنفی تشخیص داد.
فیلم های «وازاریه» تولید شده در موسسه افرا فیلم ایرانیان، «قصه بلوار» تولید شده در موسسه هنرهای تصویری راش، «پنجشنبه سوری» تولید شده در موسسه روشنای مشرق زمین، «پدر پروانه ها» تولید شده در شرکت یاسین فیلم، «دستهای خالی» تولید شده در موسسه رسانه فکر فردا، «قاضی و مرگ» تولید شده در موسسه مستند موج نو، «بی گدار» تولید شده در موسسه مزرعه فیلم ایرانیان، «هاسوخته» تولید شده در شرکت امروز فیلم، «محیط بان و پلنگ» تولید شده در موسسه تصویر حیات وحش، «میکل آنژ افغانستان» تولید شده در موسسه نجوای زلال هنر، «مادرم ایل من» تولید شده در موسسه تندیس فیلم سپاهان فیلمهایی هستند که هیئت داوری آنها را واجد شرایط داوری برای دریافت این جایزه تشخیص داد.
علیرضا حسینی گفت: از نظر صنف ما (آیفیک) ورود بخش خصوصی در قالب شرکتها و موسسات فیلمسازی می تواند کمک شایانی به تولید آثار ارزشمند در حوزه سینمای مستند کند و در عین حال در جذب مخاطب و اکران توفیق یابد. زمانی که یک اثر مستند در یک شرکت یا موسسه تولید می شود از ایده تا طرح و تولید تا پخش و اکران در بازارها و جشنواره های ملی و بین المللی و رسانه های مجازی به شکل دقیق و حرفه ای مورد بررسی و مداقه قرار می­گیرد. به عنوان مثال فیلم مستند \"صفر تا سکو\" تولید شده در موسسه اندیشه پردیس جم دارای این ویژگی مهم است و اکنون بعنوان اولین اثر مستند اکران شده در سینماهای کشور، توانسته دوشادوش سینمای داستانی، در جذب مخاطب رقابت کند. اهدا این جایزه می تواند شرکتها و موسسات فیلمسازی کشور را ترغیب کند که در حوزه سینمای مستند وارد شده و برای تولید آثار ارزشمندی که در جذب مخاطب موفق باشد، سرمایه گذاری نماید و رویکرد امسال جشنوراه سینما حقیقت به اهمیت حضور شرکتها و موسسات فیلمسازی در تولید آثار مستند ستودنیست.
علیرضا حسینی در ادامه کاندیداهای هیئت داوری را اعلام کرد: وازاریه (افرا فیلم ایرانیان)، محیط ­­بان و پلنگ (تصویر حیات وحش)، دست های خالی (رسانه فکر فردا)، قصه بلوار (هنرهای تصویری راش) و قاضی و مرگ (مستند موج نو) کاندیداهای هیئت داوری هستند که از میان آن ها به یک اثر در روز اختتامیه تندیس ویژه آیفیک و لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا خواهد شد.
علیرضا حسینی مدیرعامل شرکت کارمانیا فیلم پارسه تهیه کننده مستند که سابقه عضویت در هیئت موسس و شورای داوری و کمیته بررسی شرایط تهیه کنندگی در حوزه نمایش خانگی را دارد، وی در این دوره جشنواره سینما حقیقت سمت مشاور دبیر جشنواره را نیز عهده دار است و طهورا ابوالقاسمی مدیرعامل موسسه اندیشه پردیس جم عضو شورای داوری آیفیک و تهیه کننده سینما و نادر رضایی مدیرعامل شرکت صدای امواج نوفه عضو هیئت مدیره آیفیک و صدابردار باسابقه سینما و تلویزیون هیئت داوری آیفیک در یازدهمین جشنواره فیلم مستند ایران (سینما حقیقت) را تشکیل می دهند.
یازدهمین جشنواره «سینما حقیقت» به عنوان اصلی ترین رویداد سینمای مستند و با دبیری سید محمدمهدی طباطبایی از تاریخ 19 تا 26 آذر در پردیس سینمایی چارسو در حال برگزاری است.
بازگشت