89/12/10

اكران مجدد مستند «سبز، سپيد، سرخ» براي دانش آموزان در سينما سپيده

با توجه به استقبال گسترده دانش آموزان از  اكران فيلم مستند «سبز، سپید، سرخ» در سينما سپيده، اين فيلم يكبار دیگر برای دانش آموزان به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، با وجود پایان اکران مستند «سبز، سپید، سرخ» در پاتوق هنرمندان سينما- مستند و بنا بر درخواست مجدد مدارس، مجدداً جمع کثیری از دانش آموزان تهرانی به تماشای اين فيلم مستند برگزيده در سينما سپيده نشستند.

بر پايه اين گزارش، این مستند که اولین ساخته «محمدرضا هاشمیان» مي باشد، روايتگر تاريخچه‌ جذاب و پُرفراز و نشيب پرچم ايران در طول تاريخ است. پرچمي با قرن‌ها سابقه كه مي‌توان رد پاي اين نماد ملي را از گستره اساطير تا هنر و ادبيات ايران جست‌وجو كرد. پرچم ايران با شُدآمدِ حكومت‌ها، تغييرات زيادي به خود ديده و نمادها و سمبل‌هاي متفاوتي را تجربه كرده است.

مستند «سبز و سپيد و سرخ» مي‌كوشد تا با نگاهي بي‌طرفانه، تحولات اين با اهميت‌ترين نماد ملي را در مسير تاريخي خود بررسي كرده و مخاطب را با تاريخ پُرافتخار اين پرچم كهن كه مايه‌ غرور هر ايراني است، آشنا نمايد.

اين گزارش مي افزايد: مستند سبز، سپيد، سرخ در اولين حضور جشنواره اي خود، موفق به كسب تنديس بهترين فيلم مستند سياسي جشنواره بين المللي "سينماحقيقت" شده است.

گفتني است كه هم اينك فيلم هاي مستند «زُروان» ساخته حسن نقاشي و «روياي دانوب» به كارگرداني رضا سبحاني،‌ طي 4 سئانس بعدازظهر (13، 15، 17، 19) روزهاي چهارشنبه تا جمعه هر هفته، در سالن شماره 2 سينما سپيده در حال اكران عمومي است.

روابط عمومي مركز

 

 


بازگشت