1396-09-26

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: شهید کلانتری هنر را دوست داشت

عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در جشنواره سینما حقیقت به تماشای مستند «پرواز هدهد» به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی نشست.
به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، عیسی کلانتری درباره اهمیت ساخت مستندهای پرتره درباره شخصیت هایی مثل شهید موسی کلانتری گفت: این گونه مستندها از این نظر مهم هستند که بسیاری فکر می کنند انقلاب اسلامی به قشر خاصی تعلق داشت. در حالی که همه اقشار در شکل گیری انقلاب نقش داشتند؛ از مسلمانان افراطی تا روشنفکران. شهید کلانتری مسلمان عادی بود که به انقلاب پیوسته بود و مبارزات سیاسی اش را از دهه 40 آغاز کرد.
او ادامه داد: شخصیت هایی مانند شهید موسی کلانتری افراد متعادلی در جامعه بودند و هنر را دوست داشتند در عین حال که در جلسات مرحوم شریعتی شرکت می کردند و به مبارزات سیاسی هم می پرداختند. افرادی مثل او مسلمان یک بعدی نبودند.
کلانتری تاکید کرد: اگر ابعاد مختلف شخصیت اشخاصی مانند شهید کلانتری به نسل جدید شناسانده شود بسیار سازنده است.
او پیرامون این که در ضمن ساخت این مستند چه تعاملی با کارگردان داشتند گفت: ما هیچ محدودیتی برای آقای رزاق کریمی نگذاشتیم و در ساخت فیلم دخالت نکردیم. تنها خواهش ما این بود که واقعیت ها بر مبنای تحقیقات گفته شود. در نهایت مادرم فیلم را دیدند و رضایت داشتند.
بازگشت