89/12/10

سومين دوره «جايزه بزرگ شهيدآويني» در شهريور90 برگزار خواهد شد

به همت مركز گسترش سينماي مستند و تجربي و در سالروز تولد سيدشهيدان اهل قلم، سومين دوره جايزه بزرگ شهيد آويني برگزار خواهد شد.

روابط‌ عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي اعلام كرد: اين «مركز» قصد دارد تا سومين دوره جايزه بزرگ شهيدآويني را با رويكرد پاسداشت مقام شامخ سيّدشهيدان اهل قلم، با نگره پذيرش و انتخاب آثار در حوزه انديشه، آراء و آرمان‌هاي آن شهيد بزرگوار، در تاريخ نوزدهم شهريورماه 1390 در تهران برگزار نمايد.

            بر پايه اين گزارش، اين دوره از جايزه بزرگ شهيد آويني، در دو بخش رقابتي فيلم‌هاي مستند (توليد سال 88 به بعد، با حداكثر زمان 52 دقيقه) و بخش تحقيق و تأليف (حداقل 25 صفحه تايپ شده) برگزار خواهد شد.

از موضوعات بخش مسابقه فيلم‌هاي مستند، مي‌توان به مستندهاي اجتماعي آسيب‌نگارانه، مستندهاي اشراقي، مقاومت و پايداري و سياسي همسو با تفكر شهيدآويني و آثار خاص مرتبط با شخصيت شهيدآويني يا مُلهم از آثار مكتوب وي اشاره كرد.

در بخش تحقيق و تأليف نيز پژوهش‌هاي ويژه پيرامون نقش شهيدآويني بر روند مستندسازي ايران و تأثيرگذاري وي در سينماي ايران مورد پذيرش قرار خواهند گرفت.

اين گزارش مي‌افزايد: پنج تنديس زرين شهيدآويني، به همراه لوح تقدير و مجموعاً 75 سكه بهارآزادي براي برگزيدگان بهترين فيلم‌هاي مستند اجتماعي، دفاع‌مقدس، مقاومت و پايداري، سياسي و مستند- پُرتره شهيدآويني در نظر گرفته شده است. ضمن اينكه در بخش مسابقه تحقيق و تأليف نيز دو تنديس زرين، لوح افتخار و مجموعاً 20 سكه بهار آزادي به دو پژوهشگر برگزيده هيأت داوري اهدا خواهد شد.

گفتني است: عموم مستندسازان، پژوهشگران و تهيه‌كنندگان محترم آثار مستند، حداكثر تا تاريخ 15 تيرماه 1390 فرصت دارند تا فيلم‌ها و مكتوبات خود را به دبيرخانه جايزه بزرگ شهيدآويني، به نشاني: تهران، خيابان سهروردي شمالي، ميدان شهيد قندي، شماره 15، مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، طبقه اول ارائه نموده و يا به منظور كسب اطلاعات بيشتر، با شماره تلفن‌هاي 14و88528312 تماس حاصل نمايند.

مراسم اهداي جايزه بزرگ شهيدآويني نيز عصر 19 شهريورماه 1390 كه مصادف با شصت‌وچهارمين سال تولد سيد شهيدان اهل قلم است، برگزار شده و آثار برگزيده هم در پنجمين جشنواره بين‌المللي «سينماحقيقت» به نمايش عمومي در خواهند آمد.

 

 

روابط عمومي

مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 


بازگشت