1397-02-10

نمایش «والسی برای تهران» و «شبانکاران» در شب‌های مستند آمریکا و کانادا

دو فیلم مستند «والسی برای تهران» ساخته زینب تبریزی و «شبانکاران» به کارگردانی امیرمحمد خوارزمی که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده، در برنامه «شب‌ مستند» آمریکا و کانادا روی پرده می‌روند.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این دو فیلم مستند از اول ماه می 2018 در برنامه‌ی موسوم به شب مستند Docu Night که در شهرهای سان فرانسیسکو، لس آنجلس، بوستون، سیاتل، ایروان، نیویورک آمریکا و تورنتو، ونکوور و کالگری کانادا برگزار می‌شود، به نمایش درمی‌آیند.
«والسی برای تهران» درباره‌ی «مهرداد مهدی» از نخستین نوازندگان موسیقی خیابانی در ایران است که قصد دارد برای برگزاری فستیوال موسیقی خیابانی در تهران، گروه خود را دوباره کنار هم جمع کند؛ اما در این راه با اتفاقات و موانعی روبرو می‌شود.
موضوع «شبانکاران» هم شهر تهران از غروب تا طلوع آفتاب است. راویان اصلی این مستند اشخاصی هستند که در این هنگام، مشغول کار در شیفت شب هستند.
برنامه «شب‌ مستند» به همت احمد کیارستمی و با هدف ایجاد تبادل فرهنگی و فراهم آوردن بستری مناسب برای شناخت هر چه بهتر جامعه‌ی ایرانی از طریق نمایش مستندهای شاخص برگزار می‌شود.

بازگشت