89/12/23

تيرماه 1390 و در شهر اردبيل؛ نخستين جشنواره سراسري «ميلاد سرخ» برگزار مي‌شود

همزمان با ايام با سعادت ميلاد حضرت امام‌حسين(ع) و امام زين‌العابدين(ع) و در راستاي ترويج و تحكيم فرهنگ ديني با رويكرد و پاسداشت مقام شامخ حضرت سيدالشهداء(ع) و اصحاب و ياران باوفايش، «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» با مشاركت اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل، اقدام به برگزاري نخستين جشنواره سراسري «ميلاد سرخ» در استان اردبيل خواهد نمود.

به گزارش روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، اين جشنواره كه در نيمه دوم تيرماه 1390، در شهر اردبيل برگزار خواهد شد، شامل بخش هاي‌ مسابقۀ فيلم‌هاي بلند ويديوئي و مسابقۀ فيلم‌هاي كوتاه داستاني، مستند و پويانمايي مي‌باشد.

برپايه اين گزارش، دبيرخانه جشنواره «ميلاد سرخ» پذيراي فيلم‌هاي مرتبط با سنن ائمه معصومين و امام‌زادگان(ع) بويژه حضرت امام حسين(ع)، در چهار محور «سير و سلوك»، «جشن و اعياد و مجالس»، پاسداشت و سوگ (آيين عزاداري، معرفي بارگاه و هنرهاي مرتبط با آن، آداب زيارت، نذر و...) و رهروان (يادبود شهدا و صالحان) خواهد بود.

گفتني‌است كه بزودي، فرم فراخوان شركت در نخستين جشنواره «ميلاد سرخ» كه به جزئيات بيشتري درخصوص برپايي اين جشنواره اشاره دارد، روي پايگاه تحليلي-خبري "سينماتجربي" به نشاني: www.cinematajrobi.ir درج و در نشريات سينمايي نيز منتشر خواهدشد.

 

روابط عمومي

 مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 


بازگشت