1397-02-23

رزاق‌کریمی دستاوردهای سفر رییس سازمان سینمایی به استان فارس را اعلام کرد: تشکیل خانه مستند فارس و ساخت مستند «جهرم»

قائم مقام مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، ایجاد خانه مستند فارس و ساخت مستند «جهرم» توسط احمد ضابطی‌جهرمی را از مهمترین دستاوردهای سفر رئیس سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری به استان فارس اعلام کرد.
مرتضی رزاق‌کریمی در خصوص سفر دو روزه‌ی محمدمهدی حیدریان به استان فارس و دستاوردهای این سفر به خبرگزاری ایسنا گفت: در این سفر ابتدا جلسه‌ای در دفتر آیت‌الله دژکام امام جمعه محترم شهرستان جهرم با حضور مسئولین استانی و دکتر احمد ضابطی‌جهرمی برگزار شد که ایشان به نقش سینمای مستند در اعتلای فرهنگ و هنر و بازآفرینی جامعه تاکید داشتند.
وی افزود: در ادامه این سفر، نشستی دیگر با حضور تمامی مسئولین فرهنگی و شهری شهرستان جهرم در دفتر فرماندار محترم برگزار و مقرر شد در بحث آموزش به دلیل وجود نیروهای بسیار مستعد و فیلمسازان جوان خلاق، به زودی شاهد ایجاد دفتر انجمن سینمای جوانان در جهرم باشیم.
رزاق‌کریمی ادامه داد: همچنین به دلیل جاذبه‌های بسیار بالای تاریخی، فرهنگی و گردشگری جهرم، مقرر شد با حمایت مسولین شهری و فرهنگی جهرم و حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مستند شهر «جهرم» توسط دکتر احمد ضابطی‌جهرمی در استانداردهای بین‌المللی ساخته شود.
قائم مقام مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تاکید کرد: یکی دیگر از دستاوردهای سفر ریاست سازمان سینمایی، بحث راه‌اندازی خانه مستند فارس به ریاست افتخاری دکتر احمد ضابطی‌جهرمی بود که با توجه به حضور مستندسازان بسیار با استعداد در شهرستان‌های مختلف استان فارس، شرایط برای ایجاد خانه مستند فارس بزودی فراهم شود.
وی تصریح کرد: البته پیش از این در کرمان، اصفهان و آذربایجان شرقی خانه‌های مستند ایجاد شده است که دستاوردهای خوبی نیز داشته است و بزودی نیز در چند استان دیگر از جمله خراسان و قم پس از طی مقدمات لازم ،خانه مستند ایجاد خواهد شد.
رزاق‌کریمی در خاتمه گفت: شهرستان جهرم پتانسیل بسیار فراوانی برای ساخت مستند در ابعاد گوناگون دارد و امیدوارم بزودی و پس از تاسیس انجمن سینمای جوان در این شهر و تاسیس خانه مستند فارس، شاهد ارتقای روزافزون مستندسازی در استان بدلیل حضور فیلمسازان جوان و با استعداد در استان فارس باشیم. 

بازگشت