1397-02-29

نمایش دو مستند «مرز مه‌آلود» و «قصه بلوار» در سالن سینماحقیقت

برنامه این هفته کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به نمایش دو فیلم مستند «مرز مه‌آلود» ساخته «آتبین حسینی» و «قصه بلوار» به کارگردانی «داود اشرفی» اختصاص یافته است.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این دو فیلم مستند از ساعت 17 عصر روز یکشنبه 30 اردیبهشت‌ماه 97 در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور آتبین حسینی و داود اشرفی (کارگردانان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها) و نسیم نجفی (منتقد میهمان) مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرند.
در خلاصه موضوع مستند «مرز مه‌آلود» آمده است: «در خلال جنگ جهانی دوم و با وجود اعلام حکومت ایران بر بی‌طرفی، نیروهای روسیه به قصد مقابله با جاسوسان آلمانی از شمال (استان اردبیل) به خاک ایران حمله می‌کنند و در مرز آذربایجان «حسینعلی صدآفرین» معاون وقت پاسگاه به تنهایی در مقابل هجوم ارتش روسیه مقاومت می‌کند. مستند «مرز مه‌آلود» تاریخ شفاهی مردمان مرزنشین شهرستان نمین و خاطرات‌شان از حسینعلی صدآفرین است...»
مستند «قصه بلوار» هم خطی از تاریخ و داستان و اتفاقاتی است با همه پیچیدگی‌هایش، در بستر بلواری که سال‌هاست یکی از خیابان‌های اصلی پایتخت ایران است.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این دو فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه (30 اردیبهشت‌ماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.
شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است. 

بازگشت