1397-03-23

نمایش و نقد مستند «دیدن و بودن» در سالن سینماحقیقت

برنامه هفته آینده‌ی کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به نمایش و نقد فیلم مستند «دیدن و بودن» به کارگردانی «علی شیلاندری» اختصاص یافته است.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم مستند 76 دقیقه‌ای که مستند- پرتره‌ای از «مریم زندی» عکاس معاصر کشور است، از ساعت 17 عصر روز یکشنبه 27 خرداد‌ماه 97 در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور علی شیلاندری (کارگردان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها) و خسرو دهقان (منتقد میهمان) مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.
پژوهشگر، فیلمبردار، صدابردار، کارگردان و تدوینگر «دیدن و بودن» علی شیلاندری است؛ از دیگر همکاران وی در این پروژه می‌توان به حسین مهدوی، حسن مهدوی، شاهین خاکپور (صداگذاران)، حمیدرضا فطوره‌چیان، سیندخت رحیمیان (تصحیح رنگ) و بوریس اسکالسکی (آهنگساز) اشاره کرد. این فیلم توسط فرهاد محمدی و علی شیلاندری تهیه شده است.
مستند «دیدن و بودن» برای اولین بار در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش درآمد و برنده تندیس بهترین فیلمبرداری (علی شیلاندری) شد. ضمن این که این فیلم نامزد دریافت جایزه بهترین صدابرداری و موسیقی هم شده بود.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه آینده (27 خرداد‌ماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.
شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است. 

بازگشت