1397-04-06

«آدم خانگی» به جشنواره فیلم «انیما موندی» برزیل راه یافت

فیلم انیمیشن «آدم خانگی» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «مرضیه ابرار پایدار»، به بخش مسابقه جشنواره انیمیشن «انیما موندی» برزیل راه یافت.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، بیست و ششمین دوره جشنواره انیمیشن «انیما موندی» طی روزهای 10 تا 14 مردادماه 97 در شهر «سائوپائولو» برزیل برگزار می‌شود و «آدم خانگی» ساخته مرضیه ابرار پایدار، در بخش مسابقه بین‌الملل فیلم‌های کوتاه انیمیشن این جشنواره روی پرده می‌رود. در این بخش، 100 فیلم کوتاه انیمیشن از کشورهای فرانسه، برزیل، ایران، استرالیا، پرتغال، آمریکا، بلژیک، هلند، سوئیس، آرژانتین، کانادا، آلمان، ایرلند و... شرکت دارند.
انیمیشن آدم خانگی، داستان یک مرد فروشنده حیوانات است که در مغازه‌اش به خواب رفته و خود را گرفتار در قفس حیوانات و کابوسی ترسناک می‌بیند. او در پی نجات از حیوانات می‌گریزد، ولی هربار به مانعی برخورد می‌کند...
پیش از این اعلام شده بود که این فیلم موفق به کسب جایزه بهترین فیلم و بهترین شخصیت‌پردازی جشنواره کانتربری Canterbury انگلیس، بهترین فیلم انیمیشن جشنواره «لارگو» سوئیس، بهترین انیمیشن جشنواره بین‌المللی NEZ هند و بهترین فیلم انیمیشن محیط زیستی جشنواره Golden Kuker بلغارستان شده است.
«آدم خانگی» در جمع 10 فیلم انیمیشن برتر جشنواره محیط زیست و طبیعت «اینسبرگ» هم قرار گرفت و نامزد دریافت جایزه از جشنواره جهانی فیلم محیط زیستی «کوالالامپور» مالزی شد.
این فیلم در جشنواره‌ بین‌المللی کارتون و انیمیشن سئول SICAF، جشنواره فیلم‌های بسیار کوتاه «سئول» کره‌جنوبی، جشنواره فیلم‌های فانتزی Sick Chick و آریزونا آمریکا، جشنواره فیلم‌های محیط زیستی «بارسلونا» اسپانیا، جشنواره فیلم‌های محیط زیستی «سینماپلانت» مکزیک، جشنواره کارتون «گاندیا» اسپانیا، جشنواره «تیرانا» آلبانی و جشنواره «لنکستر» انگلیس نیز به نمایش درآمده است.

بازگشت