90/01/21

استقبالِ مسئولين امور تربيتي و دانش آموزان مدارس تهران از اكران فيلم مستند «سبز، سپيد، سرخ»

با توجه به استقبال مسئولين امور تربيتي و دانش آموزان مدارس تهران از اكران فيلم مستند «سبز، سپید، سرخ» در سينما سپيده، اين فيلم يكبار دیگر برای جمعي از دانش آموزان به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، با وجود پایان اکران مستند «سبز، سپید، سرخ» در پاتوق هنرمندان سينما- مستند [سينما سپيده] و بنابر درخواست مجدد مدارس، مجدداً جمعي از دانش آموزان مدرسه راهنمايي دخترانه حضرت زينب (س) واقع در منطقه 3 آموزش و پرورش، به تماشای اين فيلم مستند برگزيده در سالن "سينماحقيقت" مركز گسترش سينماي مستند و تجربي نشستند.

بر پايه اين گزارش، يكي از برنامه‌هاي «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» در راستاي همگاني شدن "سينماي مستند" نزد آحاد جامعه، ارتباط با مدارس و دانشگاه ها به منظور تشويق دانش‌آموزان و دانشجويان به ديدنِ «فيلم مستند» و مأنوس شدن با سينماي آگاهي بخش «مستند» است و اميد مي‌رود تا مديران مدارس، دبيرستان‌ها و دانشگاه هاي پايتخت نيز در همراهي با اين طرح كه مبتني بر فرايند «دانش‌افروزي» از دريچه‌ي سينماي مستند است، پيشگام بوده و نسبت به تغيير ذائقه عمومي و علاقمندي دانش‌آموزان به اين گونه‌ي مهم سينمايي، اثر بخش و نقش‌آفرين باشند.

 

اين گزارش مي افزايد: فيلم «سبز، سپید، سرخ» که اولین ساختۀ مستند «محمدرضا هاشمیان» مي باشد، روايتگر تاريخچه‌ جذاب و پُرفراز و نشيب "پرچم ايران" در طول تاريخ است. پرچمي با قرن‌ها سابقه كه مي‌توان رد پاي اين نماد ملي را از گستره اساطير تا هنر و ادبيات ايران جست‌وجو كرد. پرچم ايران با شُدآمدِ حكومت‌ها، تغييرات زيادي به خود ديده و نمادها و سمبل‌هاي متفاوتي را تجربه كرده است.

اين مستند مي‌كوشد تا با نگاهي بي‌طرفانه، تحولات اين با اهميت‌ترين نماد ملي را در مسير تاريخي خود بررسي كرده و مخاطب را با تاريخ پُرافتخار اين پرچم كُهن كه مايۀ‌ غرور هر ايراني است، آشنا نمايد.

گفتني است كه مستند «سبز، سپيد، سرخ» در اولين حضور جشنواره اي خود، موفق به كسب تنديس بهترين فيلم مستند سياسي جشنواره بين المللي "سينماحقيقت" شده است.

شايان ذكر است: سالن شماره 2 سينما سپيده كه به اكران دائمي فيلم‌هاي مستند اختصاص يافته، هم اينك در چهار سئانس بعدازظهر (13-15-17-19) ميزبان علاقمندان فيلم مستند بلند «عصرآباد» كار گروهي هفت فيلمساز جوان (سپيده صفاريان، محمدحسين جلادت، بهاره للّهي، روزبه كافي، هدي سياه‌تيري، ستاره سماوي، محمد بايسته) به سرپرستي استاد "محمدرضا اصلاني" مي‌باشد.

ضمن اينكه «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» از طريق شماره تلفن 88528314 [آقاي صفيري] آماده هماهنگي با مسئولين مدارس شهر تهران به منظور تماشاي فيلم‌هاي مستند در سينما سپيده [بصورت رايگان] مي‌باشد.

 

روابط عمومي

مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 


بازگشت