1397-05-13

پورصمدی: در این دوران گذار باید کنار نشست

مرتضی پورصمدی با بیان این که امسال مستندی فیلمبرداری نکرده تا در دوازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت حضور داشته باشد، گفت: فاصله‌ای میان نسل قدیم و جدید ایجاد شده که اجتناب‌ناپذیر است. نسل جدید ترجیح می‌دهد با هم‌نسل‌های خود کار کند و به نظر می‌رسد تفاهم بیشتری با آن‌ها دارد.
وی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اظهار کرد: طبیعی است که نسل جوان سینما تلاش می‌کند جای نسل قدیم‌تر را بگیرد. این نسل آرمان‌خواه است و گاه استعدادهای خوبی میان آن‌ها یافت می‌شود، اما تنها برخی از آثار تولید شده توسط این نسل کیفیت لازم را دارند.
این فیلمبردار که امسال در اختتامیه‌ی جشنواره تلویزیونی مستند مورد تقدیر قرار گرفت، ضمن تاکید بر این که دوران گذار فعلی ثبات چندانی ندارد، یادآور شد: در این دوران گذار، فعلاً باید کنار نشست و آثار این نسل تازه را تماشا کرد.
پورصمدی درباره‌ی اهدای جوایز به عوامل فنی سینما همچون فیلمبردار در بخش مسابقه ملی جشنواره سینماحقیقت گفت: در نظر گرفتن عوامل فنی در بخش جوایز جشنواره امری مثبت و قابل تقدیر است. توجه به این بخش‌های تکنیکی نشان می‌دهد مسوولان سینماحقیقت گوشه‌چشمی به همکاری جمعی دارند و این گونه نیست که تمام امتیازات در انحصار کارگردان و تهیه‌کننده باشد.
وی در پایان، با بیان این که هیچ فیلمی بدون همیاری فیلمبردار، صدابردار، تدوینگر، صداگذار و... پیش نمی‌رود، عنوان کرد: این جوایز سینماحقیقت می‌تواند تشویق خوبی برای عوامل فنی سینما باشد تا بدانند کارشان دیده می‌شود.
دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، از 18 تا 25 آذرماه 1397 به دبیری سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد در شهر تهران برگزار می‌شود.

بازگشت