90/01/30

حمايت استانداري اردبيل از برگزاري جشنواره «ميلاد سرخ»

 

در جلسه مسئولان برگزاري نخستين جشنواره سراسري «ميلاد سرخ» با معاون سياسي- امنيتي استانداري اردبيل، حمايت همه جانبه از برپايي اين رويداد فرهنگي، هنري و مذهبي مورد تأكيد قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي جشنواره ميلاد سرخ، در اين جلسه كه با حضور آقايان: فيروز احمدي (معاون سياسي- امنيتي استانداري اردبيل)، شفيع آقامحمديان (مديرعامل مركز گسترش سينماي مستند و تجربي و مدير جشنواره)، منصور شرفي (مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل و دبير جشنواره)، حسين خورشيدي (معاون فرهنگي مركز)، رئوف موسوي (معاون فرهنگي- هنري اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي اردبيل) و جمع ديگري از مسئولان جشنواره "ميلاد سرخ" برگزار شد، ابتدا «منصور شرفي» به ذكر گزارشي از مراحل اجرايي تشكيل دبيرخانه، انتشار فرم فراخوان و برپايي اولين جلسه مطبوعاتي جشنواره پرداخت و خواستار همكاري و حمايت‌هاي بي‌شائبه استانداري اردبيل از اين «جشنواره» شد. جشنواره‌اي كه در راستاي ترويج و تحكيم فرهنگ ديني، با رويكرد پاسداشت مقام شامخ حضرت سيدالشهداء(ع) در استان اردبيل برگزار خواهد شد.

در ادامه «شفيع آقامحمديان» با اشاره به ويژگي‌هاي بارز استان اردبيل در برگزاري اين جشنواره موضوعي تصريح كرد: «به اعتقاد من، جشنواره ميلاد سرخ مي‌تواند به بهترين شكل در استان اردبيل برگزار شده و حرفي براي گفتن داشته باشد. البته ما خيز برداشته‌ايم تا در دوره‌هاي بعد و با حضور هنرمندان كشورهاي منطقه، اين جشنواره را در ابعاد بين‌المللي برگزار نماييم.»

وي افزود: «بايد فيلمسازان و علاقمندان سينما را تشويق كرد تا به مضامين مورد اشاره جشنواره ميلاد سرخ كه در ارتباط با سنن ائمه معصومين و امام‌زادگان (ع)، بويژه حضرت امام‌حسين(ع) است، روي بياورند و با اقدامات اوليه‌اي كه صورت گرفته و فيلم‌هايي كه تا امروز به دست ما رسيده، بسيار خوشبين هستيم تا به اين هدف برسيم. ضمن اينكه ارتباط و همكاري سازمان‌ها و ارگان‌هاي فرهنگي- هنري، نيازِ اين جشنواره است تا با مشاركت صداوسيما و حوزه‌ هنري و... توليدات جديدي با مضامين مرتبط با جشنواره، در قالب فيلم‌ كوتاه، مستند و بلند صورت پذيرد.»

معاون سياسي- امنيتي، استانداري اردبيل هم با سپاس از مسئولين جشنواره "ميلادسرخ" پيرامون برگزاري اين جشنواره در استان حسيني، عاشورايي و دارالارشاد اردبيل، اظهار داشت: «خدا را شكر مي‌كنم كه با وجود دولت نهم و دهم، توجه به استان‌ها و فرهنگ و هنر بسيار متفاوت شده كه جاي قدرداني دارد. استان اردبيل بواسطه‌ي فرهنگ ديني مردم آن، از نظر امنيت، اخلاق و مقابله با تهاجم فرهنگي در سطح بالايي قرار دارد و خوشحالم كه اين استان، ميزبان اين جشنواره‌ي حسيني شده است. ضمن اينكه «ميلاد سرخ» هم از زيباترين عناوين است و بجاست كه اين حُسن انتخاب شما را تحسين نمايم.»

وي افزود: «ما از هر اقدام فرهنگي- هنري بويژه در حوزه سينما و برگزاري جشنواره‌هاي مشترك با كشور همسايه «جمهوري آذربايجان» كه دستاورد و بازتاب مثبتي داشته باشد، حمايت خواهيم كرد. ما در استان اردبيل، 6 شهرستان مرزي داريم كه مرتب از كانال‌هاي تلويزيوني همسايگان، در حجمه شديد قرار دارند و بايد به مقابله با اقدامات و برنامه‌هاي جذاب آنها بپردازيم. ضمن اينكه ما با برنامه‌ريزي دقيق و كار فرهنگي مي‌توانيم در اين كشور مسلمان همسايه اثرگذار بوده و دشمناني كه براي حضور در اين منطقه كمين كرده‌اند را ناكام نماييم. چرا كه هر اقدام فرهنگي و هنري‌ ما، از بازتاب گسترده‌اي در اين حوزه‌ي مرزي برخوردارست و هر وقت كه ما آمده‌ايم، آنها نتوانسته‌اند خود را كنار بكشند.»

در پايان اين جلسه و به پيشنهاد «شفيع آقامحمديان» مقرر گرديد تا توليد مشاركتي چند فيلم سينمايي و مستند با موضوع خاستگاه شيعه در اردبيل، مقدس اردبيلي و... در دستور كار جشنواره ميلاد سرخ قرار گيرد.

                                               

 

 

روابط عمومي جشنواره ميلاد سرخ


بازگشت