1397-07-21

یادی از دکتر دبیرسیاقی با نمایش مستند «نادره کار» در سالن سینماحقیقت

برنامه‌ی این هفته کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به نمایش و نقد دو فیلم مستند «منوچهر مشیری» با عناوین «شناسای سخن» و «نادره کار» اختصاص یافته است.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این دو فیلم مستند از ساعت 17 عصر روز یکشنبه 22 مهرماه 97 در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور منوچهر مشیری (کارگردان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها) و مهرداد فراهانی (منتقد میهمان) مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.
«شناسای سخن» مستندی درباره‌ی دکتر «حسن انوری» سرپرست تألیف فرهنگ بزرگ سخن، مصحّح گلستان سعدی و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی است. او به‌عنوان چهره ماندگار در رشته ادبیات معرفی شده و از حافظ‌پژوهان است.
«نادره کار» هم مستند- پرتره‌ای با موضوع دکتر «سیدمحمد دبیرسیاقی»، از ارکان چهارگانه‌ی لغت‌پژوهان معاصر ایران متشکل از علامه علی‌اکبر دهخدا، دکتر محمد معین، دکتر سیدجعفر شهیدی است که هفته گذشته بدرود حیات گفت. در این برنامه و پس از نمایش فیلم، یادی از این استاد گرامی خواهد شد.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این دو فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه (22 مهرماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.
شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.


بازگشت