1397-07-23

اهل آب؛ شعر زندگی زنی در هنگام است

آزاده بی‌زارگیتی با مستند «اهل آب» که داستان زندگی روزمره‌ی زنی در جزیره‌ی هنگام است، متقاضی حضور در دوازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت شده است.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، «اهل آب» برشی شعرگونه و مینیمال از زندگی روزمره‌ی زنی در جزیره‌ی هنگام است. او اغلب همراه خانواده یا دوست صیادش، به دریا می‌رود تا معاش خانواده‌اش را تامین کند.
آزاده بی‌زارگیتی درباره‌ی این مستند توضیح داد: در مستند «اهل آب» دوربین تلاش می‌کند با توجه به حال و هوا و سبک متفاوت زندگی مردم آن منطقه، با بيانی مردم‌نگرانه، لحظه به لحظه‌ی زندگی اين زن را ثبت كند.
وی افزود: شايد در نگاه نخست مخاطبان این تصور را داشته باشند که «اهل آب» از نظر ساختاری تفاوت عمده‌‌ای با سایر آثارم دارد؛ اما لحن فیلم و محتوا پیوندی با دیگر آثارم دارد و ردپای باقی مستندهايم را به خوبی می‌توان در آن دنبال کرد.
این مستندساز با تاکید بر این که در این مستند هم مانند بسیاری از آثارش «زنان» مسأله‌ی اصلی هستند، تصریح کرد: در این فیلم تلاش کرده‌ام تا با نگاهی مشاهده‌گر، تماشاگرانی را که آثار مرا دنبال می‌کنند، با درک متفاوتی از زندگی روزمره‌ی زنان در تاريخ و اقوام مختلف آشنا كنم.
عوامل تولید مستند «اهل آب» عبارتند از: پژوهشگر، کارگردان، تهیه‌کننده: آزاده بی‌زارگیتی، تصویربردار: صادق سوری، صدابردار: هادی بهشتی، صداگذار: انسیه ملکی، تدوینگر: فرید دغاغله، مدیر تولید: گالیا مدبرنی، دستیار کارگردان: ریحانه ملک‌شعار، تهیه شده در: شبکه مستند سینما
آزاده بی‌زارگیتی فیلم‌های مستند «فرشته‌ای روی شانه‌ی راست من»، «سپیده دمی که بوی لیمو می‌داد»، «نیمه‌ی پنهان ماه»، «فصلی دیگر»، «پرده‌ی آخر» و «پشت آتش سبز» را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است.
*دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» در شهر تهران برگزار خواهد شد. 

بازگشت