1397-08-01

واکاوی ارتباط میان چهار نسل در مستند «شغل؛ پدر»

مستند «شغل؛ پدر» به کارگردانی آرمین یاری که متقاضی حضور در دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت شده است، به بررسی ارتباط پدر و فرزندی می‌پردازد.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، آرمین یاری در مستند «شغل؛ پدر» به بهانه تولد فرزندش به واکاوی ارتباط خود با پدرش و ارتباط پدرش با پدربزرگش می‌پردازد تا بتواند روابط بهتری با فرزندش داشته باشد.
یاری درباره‌ی این مستند 88 دقیقه‌ای توضیح داد: من با ساخت این فیلم قصد داشتم به واسطه‌ی حضور دوربین، به بیان کردن و شنیدن حرف‌هایی با پدر و پدربزرگم بپردازم که بصورت مستقیم توانایی گفتن و یا شنیدنش را نداشتم.
وی افزود: رابطه میان پدر و فرزند یک رابطه اسطوره‌ای است و در هر کشور و خانواده‌ای وجود دارد؛ به همین دلیل مخاطبان با تماشای این مستند در بسیاری از سکانس‌ها با کاراکترهای فیلم همذات‌پنداری خواهند کرد.
مستند «شغل؛ پدر» در صورت پذیرش از سوی هیات انتخاب، برای نخستین بار در بخش مسابقه ملی مستندهای بلند جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت روی پرده می‌رود.
آرمین یاری فیلمبردار، کارگردان و تهیه‌کننده این فیلم مستند است. از دیگر عوامل تولید «شغل؛ پدر» می‌توان به سعیده شریعتی (عکاس، دستیار کارگردان و فیلمبردار)، حسن مهدوی و شاهین خاکپور (صداگذار)، علی پژمان (تدوینگر) اشاره کرد.
از سوابق فیلمسازی آرمین یاری می‌توان به ساخت فیلم‌های کوتاه داستانی يک نگاه ساده (87)، ما نگاه (88)، مستند کوتاه يک دليل ساده (93) و تهیه مستند «پسین» اشاره کرد که این فیلم به کارگردانی «سعیده شریعتی» موفق به کسب لوح افتخار بخش بین‌الملل دهمین جشنواره سینماحقیقت شد.
*دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» در شهر تهران برگزار خواهد شد.

بازگشت