1397-08-05

نمایش «یک کیلو بال مگس» در جشنواره هانوی ویتنام

فیلم مستند «یک کیلو بال مگس» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «رضا سبحانی» در بخش مسابقه جشنواره فیلم کوتاه «هانوی» ویتنام به نمایش درمی‌آید.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، پنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه هانوی از 5 تا 9 آبان‌ماه 97 در کشور ویتنام برگزار می‌شود و مستند «یک کیلو بال مگس» به کارگردانی رضا سبحانی، در بخش مسابقه بین‌الملل این جشنواره روی پرده خواهد رفت.
این فیلم مستند ضمن بررسی مهریه از منظر تاریخی و اجتماعی، به چالش‌هایی که برخی خانواده‌ها با آن دست به گریبان هستند، می‌پردازد و نوع دیگری از مهریه‌های غیر‌متعارف و دلایل و انگیزه‌های چنین خواسته‌هایی که در میان برخی زوج‌های ایرانی طرفدار هم پیدا کرده را به تصویر می‌کشد.
پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی فیلم مستند 30 دقیقه‌ای «یک کیلو بال مگس» رضا سبحانی است. آریا آزادروش (تصویربردار)، عباس کریمی (صدابردار)، گیسو آزادروش (صداگذار)، آرش اسحاقی (تدوینگر)، حسن نوری (مدیر تولید) و جاوید سبحانی (دستیار کارگردان و عکاس) نیز از دیگر عوامل تولید این اثر مستند هستند که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است.
این فیلم امسال در چهل و ششمین دوره جشنواره ملل اتریش و بیست و هفتمین دوره جشنواره مردم‌شناسی صربستان نیز به نمایش درآمده بود.

بازگشت