1397-08-22

چرا ناشنوایان به موسیقی علاقه دارند؟

رضا عبیات با فیلم مستند «نت سکوت» که درباره‌ی زندگی ناشنوایی در سرزمین سکوت و علاقه ناشنوایان به موسیقی است، متقاضی شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شده است.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، عبیات فارغ‌التحصیل رشته فیلمبرداری از دانشگاه سوره است و تاکنون بیش از 25 فیلم مستند را فیلمبرداری کرده است؛ از جمله مستند «از صفر تا سکو» که دو سال پیش برنده عنوان بهترین فیلم جشنواره سینماحقیقت شد.
رضا عبیات پژوهشگر، نویسنده، فیلمبردار، کارگردان و تدوینگر مستند 72 دقیقه‌ای «نت سکوت» است. حسن شبانکاره (صدابردار و صداگذار)، پگاه آهنگرانی (گوینده)، قاسم آل‌کثیر (مدیر تولید) دیگر عوامل تولید این اثر مستند هستند. نجمه همدانی و رضا عبیات هم تهیه‌کنندگی «نت سکوت» را که در کانون هدف تهیه شده، برعهده داشتند.
این فیلم مستند در صورت پذیرش هیات انتخاب، برای اولین بار در بخش مسابقه ملی مستندهای ‌بلند جشنواره سینماحقیقت رونمایی می‌شود.
*دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد شد.

بازگشت