1397-09-18

انتظامی: سينماحقيقت، ارجاعی به جستجوی گوهر ناب حقيقت است

دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست سازمان سینمایی در پیامی به دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اظهار کرد که سينماحقيقت ارجاعی است به جستجوی گوهر ناب حقيقت و اين ويژگی، وجه متمايز فيلم مستند از ساير گونه‌های سينمايی است.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، متن کامل پیام دکتر حسین انتظامی به این شرح است:
به نام‌خدا
سينمای مستند ايران بيش از 6 دهه حضور موثر را در ساحت فرهنگ و هنر كشورمان سپری كرده است. تقارن دوازدهمين دوره جشنواره بين‌المللی فيلم مستند ايران با چهلمين سالگرد پيروزی شكوهمند انقلاب اسلامی يادآور اين حضور ارزنده و بی‌بديل است. نكوداشت پيش‌كسوتان و مرور آثار سينمای مستند انقلاب در سينماحقيقت و برگزاری نهمين جايزه شهيد آوينی با موضوع انقلاب اسلامی، مقاومت و دفاع مقدس در متن اين جشنواره اشاره‌ايست به نگاه مسئولانه‌ی سينمای مستند.
سينماحقيقت ارجاعی است به جستجوی گوهر ناب حقيقت و اين ويژگی وجه متمايز فيلم مستند از ساير گونه‌های سينمايی است. هنرمند مستندساز می‌كوشد تا در كنكاش واقعيت، كيميای حقيقت را بيابد و اين نقطه‌ی كمال و آرمان فيلم مستند است.
نگاه خلاقانه و هنرمندانه به واقعيت پلی است برای عبور از مرز رسانه به عالم هنر. آنچه سينمای مستند امروز ايران را شايسته تحسين كرده است، توليد آثار ارزنده و حضور موثر و مستمر در عرصه‌های معتبر بين‌المللی است.
سپاس و احترام خود را به تمامی فعالان و هنرمندان سينمای مستند تقديم می‌كنم و از خداوند متعال توفيق مدام و سلامت و سربلنديشان را خواهانم.

حسین انتظامی
دستيار ارشد وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی و
سرپرست سازمان سينمايی


بازگشت