1398-04-05

تندیس جشنواره «کازان» و نشان «شانگهای» به طالبی اهدا شد

عصر دیروز در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، تندیس و دیپلم افتخار جشنواره بین‌المللی فیلم «کازان» روسیه و نشان و لوح تقدیر جشنواره فیلم‌های تلویزیونی «شانگهای» چین به «یاسر طالبی» کارگردان فیلم مستند «دلبند» اهدا شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «دلبند» که یکی از آثار منتخب بخش مسابقه بین‌الملل پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کشورهای مسلمان «کازان» بود، در آیین پایانی این رویداد که روز دهم آپریل 2019 در ایالت تاتارستان روسیه برگزار شد، تندیس بهترین فیلم مستند بلند و دیپلم افتخار این رویداد را از آن خود کرد، اما به دلیل عدم حضور کارگردان و تهیه‌کننده، این جایزه به مرکز گسترش ارسال شد.
این تندیس و دیپلم افتخار عصر دیروز 4 تیرماه 98 توسط «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» به یاسر طالبی اهدا شد. در این جلسه الهه نوبخت (تهیه‌کننده و پخش‌کننده فیلم) و شهنام صفاجو (مدیر روابط عمومی مرکز) نیز حضور داشتند.
همچنین نشان و لوح تقدیر بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم‌های تلویزیونی «شانگهای» چین هم توسط «الهه نوبخت» که در این جشنواره حضور پیدا کرده بود، به یاسر طالبی اهدا شد. «دلبند» به عنوان یکی از نامزدهای دریافت جایزه بهترین اثر مستند جشنواره شانگهای معرفی شده بود.
گفتنی است: مستند «دلبند» که یکی از موفق‌ترین مستندهای یکسال اخیر ایران است، قصه‌ی زندگی دشوار اما شیرین یک مادر هشتاد و سه ساله و تنها به نام «فیروزه» را روایت می‌کند که زندگی منحصر به فردی در دل رشته کوه‌های البرز دارد.
این فیلم محصول مركز گسترش سينمای مستند و تجربی و شركت تصوير گستر الهه پارسی (الی ايميج) به مديريت الهه نوبخت است كه پخش بين‌الملل اين فيلم را نيز بعهده دارد.
«دلبند» طی دو ماه اخیر، جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره «کازان» روسیه، تقدیر ویژه Special Mention هیات داوران جشنواره «ترنتو» ایتالیا و عنوان بهترین فیلم مستند نیمه‌بلند به انتخاب تماشاگران جشنواره مستند هات‌داکس را از آن خود کرده بود.
این فیلم پیشتر در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره «ایدفا» هلند، بخش سينما و فرهنگ غذا Culinary Cinema جشنواره فيلم برلين، بخش رسمی جشنواره استانبول ترکیه و جشنواره «ماموت‌لیکس» آمریکا نیز به نمایش درآمده و در جشنواره «بیگ‌اسکای» آمریکا فینالیست بخش Feature Competition شده بود.

بازگشت