1398-05-23

اولین نمایش انیمیشن «فرفره» در جشنواره کودک و نوجوان اصفهان کودکی که در خاطراتش گم شد

انیمیشن «فرفره» به کارگردانی شیوا ممتحن، درباره‌ی کودکی است که در خاطراتش گم شده است. این فیلم که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربه تهیه شده، برای اولین بار در بخش انیمیشن‌های کوتاه سی و دومین دوره جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان روی پرده می‌رود.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، شیوا ممتحن درباره‌ی ساخت این انیمیشن اظهار کرد: این فیلم بازگشتی است به خاطراتی که در کودکی گم کرده‌ایم؛ در واقع «فرفره» حس نوستالژیک و آرزویی برای بازگشت به لحظات خوب گذشته و یادآوری آن‌ها است.
عوامل تولید «فرفره» عبارتند از: نویسنده، انیماتور، تدوین‌گر و کارگردان: شیوا ممتحن، صدابردار: آرش ممتحن، موسیقی: مریم چالش، مدیر تولید و تهیه‌کننده: سیما ممتحن، گوینده متن: حقیقت رضایی، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.
در خلاصه داستان این انیمیشن هم آمده است: «کودکی در خاطراتش گم می‌شود. همراه کودک در خاطراتش سیر می‌کنیم. در انتها متوجه می‌شویم که او بزرگ شده است...»
شیوا ممتحن متولد 1353 در تهران است و پس از گذراندن تحصیلات خود در رشته معماری، از سال 1377وارد حوزه انیمیشن شده است. او فیلم‌های کوتاه، مجموعه‌های تلویزیونی و تیتراژهای بسیاری ساخته و در جشنواره‌های پویانمایی تهران، جام جم و کودک و نوجوان اصفهان شرکت کرده و جوایزی بدست آورده است.
سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ٢٨ مرداد تا ۴ شهریور ٩٨ به دبیرى علیرضا تابش در شهر اصفهان برگزار می‌شود.

بازگشت