90/03/16

استقبال گسترده فيلمسازان از جشنوارۀ ميلاد سرخ اردبيل 800 فيلم به دبيرخانه جشنوارۀ سراسري «ميلاد سرخ» ارسال شد

تهيه‌كنندگان و فيلمسازان سينماي ايران با ارسال نزديك به 800 فيلم سينمايي (ويديوئي)، مستند، كوتاه داستاني و انيميشن به دبيرخانه نخستين جشنواره سراسري «ميلاد سرخ» اردبيل، استقبال گسترده‌اي از برپايي اين رويداد فرهنگي- مذهبي بعمل آوردند.

به گزارش ستاد خبري جشنواره ميلاد سرخ، با پايان گرفتن مهلت ارسال فيلم به اين جشنواره، حدود740 فيلم كوتاه داستاني، مستند، انيميشن و بيش از 50 فيلم سينمايي ويديوئي از 65 شهرِ كشور، در دبيرخانۀ جشنواره به ثبت رسيده كه حكايت از توجه عميق فيلمسازان ايراني به ساحتِ والاي ائمه‌اطهار(ع) در آثار آنها دارد.

برپايه اين گزارش، بزودي كار هيأت انتخاب نخستين جشنواره "ميلاد سرخ" در چهار گروه سينمايي (ويديوئي)، مستند، كوتاه داستاني و انيميشن، در شهر اردبيل آغاز خواهد شد تا آثار برگزيده‌ي اين جشنواره موضوعي، معرفي و در سينماها و مجامع فرهنگي- هنري استان اردبيل روي پرده بروند.

اين گزارش مي‌افزايد: در جشنواره ميلاد سرخ، فيلم‌هايي با مضامين سُنن ائمه معصومين و امام‌زادگان(ع) بويژه حضرت امام‌حسين(ع)، در چهار محور «سير و سلوك»، «جشن و اعياد و مجالس»، «پاسداشت و سوگ» و «رهروان»، به نمايش عمومي درخواهد آمد. ضمن اينكه تقدير از هنرمندان برجستۀ استان اردبيل و سينماگراني كه پيرامون موضوعات مرتبط با جشنواره، آثار ارزشمندي توليد كرده‌اند نيز از ديگر برنامه‌هاي اين جشنواره خواهد بود.

گفتني است: نخستين دوره جشنوارۀ سراسري «ميلاد سرخ»، با هدف ترويج و تحكيم فرهنگي ديني و به منظور پاسداشت مقام شامخ حضرت سيدالشهدا(ع) و اصحاب و ياران باوفايش، در ايام شعبانيه و طي روزهاي 12 تا 15 تيرماه 1390 در استان دارالارشاد اردبيل برگزار خواهد شد.

«مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» معاونت امورسينمايي و سمعي و بصري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و اداره ‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل، برگزار كنندۀ اين رويداد بزرگ فرهنگي، هنري، مذهبي هستند.

 

 

ستاد خبري جشنواره ميلاد سرخ

 


بازگشت