1398-06-11

پنج میلیون نفر؛ اولین متقاضی سینماحقیقت سیزده!

مستند «‌5 میلیون نفر» به کارگردانی سیدعدنان طاهری‌موسوی، اولین فیلم متقاضی شرکت در سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت است که مشخصات آن روی پایگاه اینترنتی جشنواره به ثبت رسیده است.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند 27 دقیقه‌ای آمده است: «جوانی پس از 7 سال دوری از زادگاه خودش که یکی از شهرستان‌های استان خوزستان است، به این دیار بازمی‌گردد و با یک فاجعه زیست محیطی روبرو می‌شود. نخلستان‌های سبز شهر از بین رفته‌اند و این سبب می‌شود که وی به دنبال این همه تغییر برود...»
سیدعدنان طاهری‌موسوی مستندساز اهل شادگان، پژوهش، نویسندگی، فیلمبرداری (همراه با ماجد رستمی‌زاده) و تهیه‌کنندگی مستند «‌5 میلیون نفر» را برعهده داشته است. «تقی آلبوخنفر» صدابردار و «میلاد فرهانیان» هم تدوینگر، گوینده و صداگذار این اثر مستند بوده‌اند.
این فیلم برای اولین نمایش عمومی به دبیرخانه جشنواره سینماحقیقت ارائه شده است.
گفتنی است: مستندسازان متقاضی شرکت در بخش مسابقه ملی این دوره‌ی جشنواره سینماحقیقت تا روز 31 شهریورماه فرصت دارند فرم شرکت در این رویداد را روی وب‌سایت جشنواره به نشانی www.irandocfest.ir تکمیل نموده، از اطلاعات ثبت شده پرینت گرفته، به امضای تهیه‌کننده رسانده و همراه با نسخه فیلم، حداکثر تا دهم مهرماه به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند.
سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» از 18 تا 25 آذرماه 1398 در شهر تهران برگزار خواهد شد.

بازگشت