90/04/12

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي: جشنواره «ميلاد سُرخ» بر تعهد هنرِ «ايران اسلامی» اثرگذار است

وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلام در پيامي به نخستين جشنواره سراسري «ميلاد سرخ» اردبيل اظهار داشت كه اگر آنچه در ذات ماموریتِ اين جشنواره موجود است صورت مقصود پذیرد، قدمی مسعود برداشته شده و اثری بر تعهدِ هنر این سرزمین اسلامی خواهد گذاشت.

به گزارش ستاد خبري جشنواره ميلاد سرخ، متن كامل پيام دكتر سّيد محمد حسيني وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي به جشنواره سراسري ميلادسرخ، به شرح ذيل است:

 

بسم‌ الله ‌الرحمن الرحیم

 

به میلاد سرخ شهیدان قسم                      به آغاز انجام پیمان قسم

که  سر بر نداریم از کویتان           به عهدی که بسته ‌است انسان قسم

ایمان مولّد است و مشدّد!

ایمان چیست؟ «اصلُ‌الایمانِ حُسنُ التَّسلیم لِاَمرِاللهِ» امیرالمؤمنین فرمود: اصل ایمان، خوب تسلیم شدن در مقابل امر خداوند است.

هیچ شرافتی بالاتر از ایمان نیست و فرمود از شرایط ایمان حُسن معاشرت با برادران ایمانی است و امانتداری است و نیکخوئی است و دوری از حسد است و صبر بر گرفتاریها و مصیبت‌هاست.

فرمود سه چیز ایمان را کامل می‌کند: عقل و حلم و علم! و فرمود: «افضل‌الایمان حُسن‌الایقان» برترین ایمان حسنِ یقین است بر خداوند تبارک و تعالی! و ایمان نیازمند اخلاص است. قرب و نزدیکی بنده به خداوند سبحان، در نتیجه اخلاص نیّت اوست.

و سرآمد مؤمنین مخلص، ائمه اطهارند که ذرّیه احمد(ص) مختارند.

میلاد سرخ، سخن از سنن النبی و سیره آل علی می‌گوید و ره بر طریق ایشان می‌پوید. آنچه می‌جوید ردپای آن اعلی حضرتان و علی‌الخصوص امیرمؤمنان است که شیعه پا جای پا نهادن و نشانی از مقتدا دادن و دهان به شیوه ایشان گشودن است.

به قدمهایی سوگند که جز راه خدا، ره دیگر نرود، ذره‌ای کج نشود! به چراغی سوگند که فقط روشنی راه هدایت بودست و به کشتی نجات، هدیه حضرت دوست، که به حق عین عنایت بودست که «ان الحسین مصباح‌الهدی و سفینه النجاه»

شعبان المکرم ماه میلاد است و ماه میعاد! و برای فرصت شناسان، میقات! مولود این اوقات، اولاد عشقند! معرفت را سرمشقند! دست به دامانشان باید شد. قنداقه‌ای از نور! الله اکبر

حسین (ع) سرّ عشق، عباس(ع) ساقی عشق، زین‌العابدین(ع) زینت عشق، علی‌اکبر (ع) صلابت عشق و قائم آل محمد (ص) قامت عشق!

و میلاد سرخ، تجلی جمال و جلال الهی در چهرة حضرات صاحب جاهی که به گواهی انشاء هستی، انشار انسانیت انسان بوده‌اند و تا ابد خواهند بود.

   در ازل پرتو حسنش زتجلی دم زد        عشق پیدا شد و آتش به همه عالم زد

    جلوه‌ای کرد رخش دید ملک عشق نداشت           عین آتش شد از این غیرت و بر آدم زد

و بدانیم که بفرموده رسول گرامی اسلام(ص): «اِنَ اللهَ تعالی غیورٌ یُحِبُّ الغَیور»

خداوند متعال غیرتمند است و غیرتمند را دوست دارد.

خداوند برعیال الله غیرت می‌ورزد و به طریق اولی برآل الله! از این روست که بر دامن عزت مؤمن، هیچ‌گردی را نمی‌پسندد و ره برآن می‌بندد.

دراین جشنواره، ایمان هم مولّد است و هم مشدّد !

اگر آنچه در ذات ماموریتش موجود است کماهوحقه، صورت مقصود پذیرد، قدمی مسعود برداشته شده است که تحقق خواستة معهود را در برخواهد داشت و اثری برتعهد هنراین سرزمین اسلامی خواهد گذاشت.

آغازین قدمهای مبارک این نونهال، مجال استحکام یافته است به همت اندیشه‌ورزان و حمیت پیشه‌ورزان وهمکاران ارجمند معاونت امورسینمایی وعلی الخصوص مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، و به مدد اداره کل فرهنگ و ارشاد استان اردبیل که از آنهمه تلاش، بی‌نهایت سپاسگزارم وامیدوارم سعیتان مشکور و اجرتان منظور خداوند غیور و غفور قرار گیرد و به احسن وجه، ایمان واخلاصتان را بپذیرد.

توفیق، رفیق طریق عزت و اعتبار و افتخارتان باد.

سیدمحمد حسینی

                                                                                    وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي

 

گفتني است كه نخستين جشنواره سراسري ميلادسرخ،‌ از فردا (12 تير ماه) و همزمان با ايام مقدس و نوراني شعبانيه، در استان دارالارشاد اردبيل برگزار خواهد شد.

 

 

                     ستاد خبري جشنواره سراسري ميلادسرخ


بازگشت