90/05/10

در بازديد فيلمسازان مصري از «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» عنوان شد: توليد مشترك فيلم مستند با مشاركت ايران و مصر

عصر ديروز، هيأت فيلمسازان مصري پس از بازديد از «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي»، در جلسه‌اي با حضور «شفيع آقامحمديان» مديرعامل محترم اين مركز شركت كردند تا به بحث و بررسي پيرامون همكاري‌هاي مشترك سينمايي بپردازند.

به گـزارش روابط عمومي مركز گسترش سينمـاي مستنـد و تجربــي، شفيع آقامحمديان در اين ديدار، ضمن معرفي اين «مركز» به‌عنوان يكي از مراكز مهم توليد فيلم در خاورميانه تصريح كرد كه سالانه، حدود 200 تا 250 فيلم سينمايي اول، مستند، كوتاه داستاني و انيميشن در مركز گسترش توليد شده و آخرين فيلم ايراني معرفي شده به آكادمي اسكار نيز از توليدات اين مركز بوده است.

وي ضمن اشاره به علاقمندي اين «مركز» به تعامل جدي با هنرمندان كشورهاي اسلامي پيرامون خيزش اسلامي منطقه خاورميانه، مقابله با اشغالگري بيگانگان، حقوق بشر و اتفاقاتي كه در اين منطقه رخ مي‌دهد، از فيلمسازان مصري دعوت به همكاري و توليد مشترك فيلم‌هاي مستند ارزشمند نمود.

در ادمه، آقامحمديان از هيأت فيلمسازان مصري خواست تا راه را براي نمايش فيلم‌هاي ايراني در سينماهاي مصر و ساير كشورهاي اسلامي باز نموده و تصريح كرد كه اين «مركز» علاقمند به برگزاري هفته فيلم‌هاي ايراني در مصر و همكاري جدي مستندسازان مصري و عرب با جشنواره بين‌المللي سينماحقيقت مي‌باشد.

در اين جلسه، يكي از فيلمسازان مصري پيشنهاد توليد مشترك فيلمي با محوريت شهيد «عماد مغنيه» را مطرح كرد و آقامحمديان در پاسخ عنوان نمود كه اين «مركز» از مدتي قبل، توليد مستندي درباره‌ي اين شهيد را آغاز نموده است.

گفتني است: در پايان اين جلسه مقرر شد تا ضمن فراهم آوردن مقدمات نمايش فيلم‌هاي ايراني در كشور مصر، فيلمسازان اين كشور نسبت به ارائه فيلمنامه‌هايي پيرامون توليد مشترك با مركز، اقدام نمايند.

 

روابط عمومي

مركز گسترش سينماي مستند و تجربي


بازگشت