90/06/06

مستند سياسي «جعبۀ سياه 11 سپتامبر» در جايزه بزرگ شهيد آويني

فيلم مستند سياسي «جعبه سياه 11 سپتامبر» كه با نمايش در جشنواره بين المللي فيلم فجر و چند محفل فرهنگي جهان،‌ مورد استقبال تماشاگران و منتقدان قرار گرفته است، به دبيرخانه ي سومين دوره جايزه بزرگ شهيد آويني ارائه شد.

به گزارش روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، خلاصه داستان اين فيلم كه به مدت 80 دقيقه و به شيوه HDc تصويربرداري شده، به شرح ذيل است:

«محمد» یک مستند ساز متعهد ایرانی است که نگاهی ایدئولوژیک و آخرالزمانی به وقایع جاری جهان دارد. او سعي مي كند تا نتیجه تحقیقات «تیه ری میسون» محقق برجسته فرانسوی را به صورت یک اثر مستند تولید نماید. «میسون» از لبنان به ایران می آید و دلیل آمدنش این است که او، ایران را تنها کشوری می داند که به دنبال اعلام حقایق در دنیاست. در طول فیلم مشخص می شود آقای میسون بر اساس تحقیقات مفصل درباره ماجرای 11 سپتامبر، یک کتاب منتشر نموده که به چند زبان زنده دنیا ترجمه شده و  در کشورهای جهان مورد توجه قرار گرفته، اما سردمداران غرب صهیونی از مستندات افشاگرانه آن در هراس می باشند...

«محمد» در جریان فیلم سعی دارد تا علاوه بر ماجرای 11 سپتامبر، زوایای پنهان دیگری از خیانت های غرب صهیونی را برای «تيه ري میسون» مطرح نماید. وی با طرح نمودن موضوعاتي چون پدیده انقلاب اسلامی در ایران، تلاش برای کودتای نظامی و شکست طبس، جنگ تحمیلی و... از یکسو و همچنین موضوع اشغال عراق و افغانستان و ارتباط آن با وقایع آخرالزمانی، زوایای جدیدی از وقایع جاری جهان را برای میسون بازگو می نماید.

گفتني است: عوامل تولید مستند سینمایی جعبه سیاه 11 سپتامبر به اين شرح هستند:

کارگردان: محمد رضا اسلاملو، پژوهشگر: تیه ری میسون، نویسنده: محمد طیب، مدیر تصویربرداری: امیر معقولی، صدابردار: سید مهرداد حسینی، تدوین: محمد طیب، دستیار کارگردان و برنامه ریز: علیرضا بهنام، مدير توليد: مهدي مددكار، مدیر تدارکات: مهدی شیبانی، دستیاران نور و تصویر: علی خانی، رسول امامی، ناظر ترجمه: عليرضا بازرگان، تهيه كننده: مركز گسترش سينماي مستند و تجربي- محمدرضا اسلاملو

 

 

روابط عمومي

مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 

 


بازگشت