90/07/12

پيام معاون امور سينمايي به ششمين جشنواره فيلم رضوي جهاني كردن «فرهنگ رضوي» امري واجب است

         معاون محترم امور سينمايي و سمعي و بصري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در پيامي به ششمين «جشنواره فيلم رضوي» تصريح كرد: بر همه فرض و واجب است تا با الهام از هشتمين خورشيد حقيقت و ايمان، به باروري انديشه‌هاي دين و اخلاق دست يازند و در قالب خلق آثار ماندگار، به جهاني ‌كردن فرهنگ رضوي كمك كنند.

         به گزارش روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، متن كامل پيام جناب آقاي «جواد شمقدري» به ششمين جشنواره فيلم رضوي، به اين شرح است:

به ‌نام خدا

هزار نقش برآيد ز كلك صنع و يكي                      به دلپذيري نقش نگار ما نرسد

هزار و چهارصد سال پيش، ايران اسلامي گرد سفري را از مدينه تا مرو توتياي چشم خود نمود و امروز افتخار ميزباني ايرانيان بر آن امام هُمام، آوازه جهاني را برايش به ارمغان آورد و آن را به مركزيت معنوي خراسان، همچون نگيني در ميان كشورهاي جهان ساخته است. خوشبختانه در سال‌هاي اخير، تلاش‌هاي گسترده اي در قالب استفاده از ظرفيت‌هاي فرهنگي و هنري تحت عنوان جشنواره فرهنگي– هنري امام رضا عليه‌السلام سامان يافته است كه با هدف گرامي داشتِ توليدكنندگان و پديدآورندگان برتر آثار فرهنگي هنري در زمينه معرفي سيره و شخصيت و معارف امام رضا عليه‌السلام، صورت گرفته‌است.

بر همه فرض و واجب است با الهام از هشتمين خورشيد حقيقت و ايمان، به باروري انديشه‌هاي دين و اخلاق دست يازند و در قالب خلق آثار ماندگار، به جهاني ‌كردن فرهنگ رضوي كمك كنند. دست همه هنرمنداني كه در راه اعتلاي فرهنگ رضوي كوشيده‌اند را مي‌فشاريم و برايشان از ايزد منان، طلب توفيق و سعادت را داريم.

    جواد شمقدري

        معاون وزير

         گفتني است: ششمين جشنواره فيلم رضوي، طي روزهاي 12 تا 14 مهرماه 1390 در سينما سپيده و سالن «سينماحقيقت» شهر تهران برگزار خواهد شد.

روابط عمومي

مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 


بازگشت