90/08/20

حدادعادل: سینمای مستند گسترده‌ و عمیق‌ است

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از جشنواره سینماحقیقت، گفت: عرصه سینمای مستند بسیار گسترده‌تر و عمیق‌تر از دنیای سینمای داستانی است.

به گزارش ستاد خبری جشنواره، در صبح چهارمین روز از برگزاری پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند سینماحقیقت، غلامعلی حداد عادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس به عنوان مهمان ویژه جشنواره به تماشای فیلم «مرز پر گهر» نشست. وی در این زمینه به خبرنگار ستاد خبری جشنواره سینماحقیقت گفت: علاوه بر علاقه شخصی‌ام به مرحوم گل گلاب، از آن جایی که وی در واژه گذاری از جمله اساتید با ارزش این مملکت محسوب می‌شدند و فرهنگستان هنر نیز در همین راستا در حال فعالیت است، با اطلاع از ساخت این مستند و پخش آن در جشنواره سینماحقیقت، برای تماشای فیلم آمدم.

وی اظهار داشت: همت فیلمساز به منظور زنده نگه داشتن یاد گل گلاب به واسطه اثری که تولید کرده امری ستودنی است.

حداد عادل با اشاره به این که عرصه مستند بسیار گسترده‌تر و عمیق‌تر از دنیای سینمای داستانی است، اظهار داشت: بی تردید به واسطه مستندی همچون «مرز پر گهر» آیندگان از حضور افرادی در تاریخ این کشور آگاه می‌شوند که با عشق به ایران و ادبیات فارسی خدمات و رشادت‌های بسیاری انجام داده‌اند. این فیلم تحسین برانگیز، به راحتی توانسته این اثر بصری برای آیندگان ثبت کند.

پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران: سینماحقیقت، طی روزهای 16 تا 21 آبان ماه 1390 در شهر تهران برگزار می‌شود.

ستادخبري پنجمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت

 


بازگشت