90/09/30

نمايش فيلم‌هاي ديني «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» در بوسني و هرزگوين

همزمان با فرارسيدن ايام محرم و با مساعدت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در سارايوو، چهار فيلم توليدي «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» در كشور مسلمان بوسني و هرزگوين به نمايش عمومي درآمد.

به گزارش روابط‌عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، فيلم‌هاي مهتاب روي سكو (فيما امامي)، كاروان (محسن اميريوسفي)، عروس نينوا (پناه‌برخدا رضايي) و زيارتگاه‌هاي زنان (مريم جان‌بزرگي) از جمله آثار منتخب ديني «مركز» بودند كه در سالن شهرداري «سارايوو» روي پرده رفتند.

لازم به ذكر است كه به مناسبت ايام محرم و صفر، اين نمايندگي با بهره‌گيري از امكانات بومي موجود از جمله سالن اجتماعات شهرداري سارايوو و نيز همكاري انجمن نوپاي سينمايي ايرا ن و بوسني، زمينه عرضه آثار مكتوب و نمايشي در حوزه ديني را براي آشنا ساختن مردم مسلمان علاقمند با توليدات فرهنگي و هنري جمهوري اسلامي ايران و نيز نحوه برگزاري مراسم مذهبي و آئيني عزاداري ماه محرم در كشورمان را فراهم نمود كه اقشار مختلف مردم بوسني از اين نمايشگاه ديدار نموده و استمرار اينگونه برنامه را خواستار گرديدند.

همچنين برنامه‌هاي هنري ديگري نيز شامل اجراي قطعات نمايشي، سرود و نغمه‌هاي مذهبي توسط دانش‌آموزان كالج فارسي بوسنيايي سارايوو طراحي و در مركز فرهنگي شهر سارايوو و منطقه برزا و ايلياش به اجرا گذاشته شد.

 

روابط‌عمومي

مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 

 


بازگشت