91/01/19

طي روزهاي 10 تا 15 تيرماه 91 و در شهر تهران؛ نخستين جشنواره بين‌المللي فيلمسازان مستقل «اُفق نو» برگزار مي‌شود

مركز گسترش سينماي مستند و تجربي قصد دارد تا با مشاركت معاونت بين‌الملل سازمان سينمايي جمهوري اسلامي ايران، نخستين دوره جشنواره بين‌المللي فيلمسازان مستقل را تحت عنوان «اُفق نو»، در حوزه سياسي–  اجتماعي و با شعار «به سوي عدالت» برگزار نمايد.

به گزارش روابط‌عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي،  اين جشنواره با عنايت به تحولات عظيم بين‌المللي و گسترش موج بيداري جهاني در اروپا، آمريكا و كشورهاي اسلامي و از دريچه دوربين فيلمسازان مستند، همزمان با سالروز ولادت حضرت بقيه‌الله اعظم(عج) و روز جهاني مستضعفين و طي روزهاي دهم تا پانزدهم تيرماه 1391 در شهر تهران برگزار خواهد شد.

برپايه اين گزارش، بخش اصلي جشنواره اُفق نو، شامل توليدات كوتاه و نيمه‌بلند (تا 52 دقيقه) و بلند (بالاتر از 60 دقيقه) مي‌شود كه در دو سطح «ملي» و «بين‌المللي» به نمايش عمومي درخواهند آمد.

بخش مسابقه ملي، ويژه توليدات داخلي با نگاهي به «مسائل سياسي– اجتماعي» و «تحولات بين‌المللي» بوده و بخش مسابقه بين‌الملل نيز مواردي چون «تحولات جهان اسلام» و «تحولات بين‌المللي در اروپا و آسيا» را شامل مي‌شود.

اين گزارش مي‌افزايد كه موضوعات جشنواره بين‌المللي «اُفق نو» به اين شرح است:

1) جنبش جهانی  تسخیر وال استریت، 2) جنبش‌های  بیداری در کشورهای اسلامی، 3) حرکت‌های سیاسی- اجتماعی در اروپا و آمریکا، 4) بحران اقتصادی در اروپا و آمریکا، 5) نقش لابی‌های صهیونیستی در بحران‌های اروپا و آمریکا، 6) معرفی چهره‌های سیاسی مبارز علیه صهیونیسم بین‌الملل و امپریالیسم جهانی، 7) مقاومت و پایداری در مقابل اشغالگران، 8) مقاومت اسلامی بر ضد رژیم صهیونیستی، 9) تهدیدات جنگ علیه ایران و جنبش‌های ضد جنگ، 10) 34 سال انقلاب اسلامی ایران، 11) ایران هراسی و اسلام هراسی، 12) جهان بسوی عدالت پایدار، 13) جهان بدون صهیونیسم، 14) جهان بدون تروریسم و سلاح هسته‌ای.

گفتني‌است که عموم تهيه‌كنندگان و فيلمسازان محترم حداكثر تا تاريخ 25 ارديبهشت ماه 1391 فرصت دارند تا آثار خود را به دبيرخانه این جشنواره به نشاني: تهران، خيابان سهروردي‌شمالي، ميدان شهيد قندي، شماره 15، مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، طبقه اول ارسال نمايند. ضمن اينكه فرم شركت در جشنواره «اُفق نو» نيز به زودي منتشر و روي سايت www.cinematajrobi.ir   قرار خواهد گرفت.

روابط‌عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 

 


بازگشت