91/01/21

به بهانه پخش فیلم مستند بلند «بانوی مبارز» از شبکه مستند؛ پناه برخدا رضایی: آثار مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی باید از شبکه های تلویزیونی پخش شود

فیلم مستند بلند «بانوی مبارز» به کارگردانی «پناه برخدا رضایی» که سال گذشته در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده و در جشنواره بین المللی سینماحقیقت و جشنواره فیلم فجر هم روی پرده رفته بود، جمعه گذشته از شبکه مستند سیما پخش شد.
پناه برخدا رضایی کارگردان این فیلم مستند پُرتره که پيرامون زندگي سرکار خانم مرضيه حديدچي (دباغ) يکي از زنان مبارز ايران و از چهره هاي شناخته شده انقلاب اسلامي تولید شده، ضمن تاکید بر ضرورت پخش این گونه آثار از رسانه ملی اظهار داشت: امروزه نیاز اصلی شبکه های سیما به خصوص شبکه مستند، پخش فیلم های مستندی است که در حال تولید بوده و یا قبلا تولید شده اند و یکی از ارگان هایی که می تواند این نیاز را برطرف سازد، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.
وی افزود: در بین آثار تولیدی این مرکز، مستندهای فاخر و هنرمندانه بسیاری مشاهده می شود و به نظر من شبکه ها باید از این آثار استقبال کنند و مسلما خود فیلمساز هم وقتی می بیند فیلمش علاوه بر نمایش های مقطعی در جشنواره ها، از رسانه ملی هم پخش می شود، حس متفاوتی خواهد یافت.
رضایی با اشاره به پخش مستند «بانوی مبارز» از سیمای جمهوری اسلامی تصریح کرد: وقتی فیلم «بانوی مبارز» از شبکه مستند پخش شد، بسیاری از مدیران و مسئولان با من تماس گرفته و به من تبریک گفتند و خوشحال بودند که این فیلم ساخته شده است. به نظر من این تبریک متعلق به ارگانی است که از این فیلم حمایت کرده و باید به مدیرانی که این شعور فرهنگی و نگاه کلان را داشتند که از چنین موضوعی حمایت کنند، تبریک گفت.
کارگردان «بانوی مبارز» در پایان گفت: در هر حال اتفاق فرخنده ای است که تمام فیلم هایی که محتوای ارزشمند و یا ساختار خوبی دارند و در این مجموعه ساخته شده اند، از شبکه های تلویزیونی پخش شوند و مسئولان سیما نباید این مهم را به فردا بسپارند تا در جهت فرهنگسازی در رسانه عملی اقدام نمایند.

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 

 


بازگشت