91/02/18

آخرین مهلت شرکت درجشنواره بين‌المللي فيلمسازان مستقل «اُفق نو» اعلام شد

     عموم تهیه کنندگان و فیلمسازان محترم به منظور شرکت در اولین دوره جشنواره  بین المللی فیلمسازان مستقل «افق نو»، حداکثر تا روز 25 اردیبهشت ماه 1391 فرصت دارند تا آثار مرتبط خود را به دبیرخانه این جشنواره ارائه نمایند.

روابط عمومی مركز گسترش سينماي مستند و تجربي اعلام کرد: این «مرکز» قصد دارد تا با مشاركت معاونت بين‌الملل سازمان سينمايي جمهوري اسلامي ايران، نخستين دوره جشنواره بين‌المللي فيلمسازان مستقل «اُفق نو» را در حوزه سياسي–  اجتماعي و با شعار «به سوي عدالت» برگزار نمايد.

اين جشنواره با عنايت به تحولات عظيم بين‌المللي و گسترش موج بيداري جهاني در اروپا، آمريكا و كشورهاي اسلامي و از دريچه دوربين فيلمسازان مستند، همزمان با سالروز ولادت حضرت بقيه‌الله اعظم(عج) و روز جهاني مستضعفين و طي روزهاي دهم تا پانزدهم تيرماه 1391 در شهر تهران برگزار خواهد شد.

برپايه اين گزارش، بخش اصلي جشنواره اُفق نو، شامل توليدات كوتاه و نيمه‌بلند (تا 60 دقيقه) و بلند (بالاتر از 60 دقيقه) مي‌شود كه در دو سطح «ملي» و «بين‌المللي» به نمايش عمومي درخواهند آمد.

بخش مسابقه ملي، ويژه توليدات داخلي با نگاهي به «مسائل سياسي– اجتماعي» و «تحولات بين‌المللي» بوده و بخش مسابقه بين‌الملل نيز مواردي چون «تحولات جهان اسلام» و «تحولات بين‌المللي در اروپا و آسيا» را شامل مي‌شود.

اين گزارش مي‌افزايد كه موضوعات جشنواره بين‌المللي «اُفق نو» به اين شرح است:

1) جنبش جهانی  تسخیر وال استریت، 2) جنبش‌های  بیداری در کشورهای اسلامی، 3) حرکت‌های سیاسی- اجتماعی در اروپا و آمریکا، 4) بحران اقتصادی در اروپا و آمریکا، 5) نقش لابی‌های صهیونیستی در بحران‌های اروپا و آمریکا، 6) معرفی چهره‌های سیاسی مبارز علیه صهیونیسم بین‌الملل و امپریالیسم جهانی، 7) مقاومت و پایداری در مقابل اشغالگران، 8) مقاومت اسلامی بر ضد رژیم صهیونیستی، 9) تهدیدات جنگ علیه ایران و جنبش‌های ضد جنگ، 10) 34 سال انقلاب اسلامی ایران، 11) ایران هراسی و اسلام هراسی، 12) جهان بسوی عدالت پایدار، 13) جهان بدون صهیونیسم، 14) جهان بدون تروریسم و سلاح هسته‌ای.

گفتني‌است که عموم تهيه‌كنندگان و فيلمسازان محترم حداكثر تا تاريخ 25 ارديبهشت ماه 1391 فرصت دارند تا آثار خود را به دبيرخانه این جشنواره به نشاني: تهران، خيابان سهروردي‌شمالي، ميدان شهيد قندي، شماره 15، مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، طبقه اول ارسال نمايند. ضمن اينكه فرم شركت در جشنواره «اُفق نو» نيز روي سايت www.cinematajrobi.ir   قرار گرفته است.        روابط‌عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 


بازگشت