91/03/01

گزارش غرفه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از بازار فیلم کن 2012پخش جهانی انیمیشن «رستم و سهراب» با تضمین فروش چند میلیون دلاری به یک شرکت سینمایی بین المللی واگذار شد

پخش بین المللی انیمیشن سینمایی «رستم و سهراب» به یک شرکت سینمایی بین المللی که پخش تخصصی فیلم های انیمیشن در جهان را برعهده دارد، با تضمین فروش چند میلیون دلاری واگذار شد.

         به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم سینمایی انیمیشن «رستم و سهراب» محصول مشترک مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و استودیو انیمیشن آریا (برادران دالوند) است که پخش جهانی آن در مراودات بازار فیلم کن 2012 به یک کمپانی بین المللی واگذار گردید. این واگذاری از جمع 28 شرکت که متقاضی  توزیع و پخش جهانی رستم و سهراب بودند، انتخاب و به انجام پذیرفت.

         برپایه این گزارش، نشریه تخصصی «انیمیشن مگزین» (یکی از معتبرترین نشریات انیمیشن دنیا) در ویژه نامه بازار فیلم کن خود طی دو صفحه، به شرح و توصیف این اثر و قابلیت های جهانی آن پرداخته و با عنوان "حماسه پارسی" نوشته است: «شاهنامه، اثر کلاسیک قرن یازدهم که توسط شاعر ایرانی فردوسی به نثر درآمده، الهام بخش انیمیشن سه بعدی جدید "رستم و سهراب" است. برای ساخت این فیلم که  کارگردانی آن برعهده کیانوش دالوند است، حدود صد نفر درگیر بودند. این اثر در شهر بروجرد (غرب ایران) که به تازگی بطور رسمی پایتخت انیمیشن ایران نام گرفته است، تولید شده است. فیلم سینمایی انیمیشن «رستم و سهراب» محصول مشترک  مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و استودیو انیمیشن آریا (برادران دالوند ) بوده و موسیقی آن توسط الیزا ایپ و آکادمی موسیقی موتزارت تنظیم شده است.»

        گفتنی است که روز گذشته، قرارداد واگذاری فیلم سینمایی انیمیشن «رستم و سهراب» در غرفه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و استودیو انیمشین آریا در بازار فیلم کن، با تضمین فروش حداقلی چندین میلیون دلاری به امضا رسید.

 

 

 

نمایش فیلم های سینمایی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

در بازار فیلم کن 2012

          همزمان با آغاز بازار فیلم کن 2012 و طی روزهای شنبه و یکشنبه، فیلم های سینمایی «سلام بر فرشتگان» و «گیرنده» از تولیدات این مرکز، برای خریداران و پخش کنندگان جهانی فیلم، نمایندگان شبکه های تلویزیونی و جشنواره های جهانی به نمایش درآمد.

         در نمایش این فیلم ها، نمایندگان جشنواره های پوسان (کره جنوبی)، توکیو (ژاپن) ، دوبی،مانهایم هایدلبرگ (آلمان) ، مرکز سینمایی پاریس، جشنواره جیفونی (ایتالیا) و... حضور داشتند.

نمایش  فیلم «رستم و سهراب»  که قرار بود در بازار فیلم کن به نمایش درآید نیز پس از واگذاری آن به شرکت پخش کننده  بین المللی و بدلیل درخواست مدیریت آن شرکت، از جدول نمایش حذف گردید تا با توجه به برنامه ریزی های پخش کننده جهانی خود پیش برود.

       ضمن اینکه روز گذشته، فیلم های فلامینگو شماره 13 و یهود ستیز به کارگردانی «دیو دونه» از فرانسه نیز در سالن های بازار فیلم به نمایش درآمد.

 

 

روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 


بازگشت