91/03/09

توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی؛ فراخوان همایش دور از سایه (مفهوم سینمای تجربی) منتشر شد

          مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در نظر دارد تا به منظور تبیین درک مشترک از مفهوم "سینمای تجربی" در حوزه سینمای داستانی و مستند، همایشی را تحت عنوان «دور از سایه» برگزار نماید.

         به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، موضوعات این همایش که شهریور ماه سال جاری، در یکی از شهرهای کشور برگزار خواهد شد، اینگونه تعریف شده است:

1)      فیلم «مستندِ تجربی» چه نوع فیلمی است؟

2)      فیلم «داستانیِ تجربی» چگونه فیلمی است؟

        بر پایه این گزارش، سرفصل های پژوهشی «همایش دور از سایه» نیز به این شرح است: سینمای تجربی در حوزه تعاریف نظری، سینمای تجربی یا فیلمساز تجربی، سینمای تجربی در حوزه روش و ابزار، سینمای تجربی و استانداردهای تولید، سینمای تجربی در حوزه پخش و مخاطب، سینمای تجربی از ایده و طرح تا فیلمنامه، سینمای تجربی، آراء و اندیشه (با موضوع آزاد)

        گفتنی است: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از کلیه صاحب نظران، اندیشمندان، فیلمسازان، مولفان، مترجمان و علاقمندان دعوت بعمل می آورد تا مقالات پژوهشی و کاربردی خود را جهت طرح در همایش دور از سایه، حداکثر تا تاریخ 10 مرداد ماه 1391 به دبیرخانه این همایش به نشانی تهران، خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، طبقه اول، شماره تلفن 88528314 ارسال نمایند. بدیهی است که به مقالات منتخب، جوایز ارزنده ای هم تعلق خواهد گرفت.

        لازم به ذکر است که مقررات شرکت در همایش دور از سایه، شرایط ارائه پژوهش ها، فرم شرکت و... روی پایگاه اینترنتی "سینماتجربی" به نشانی www.cinematajrobi.ir  قرار گرفته است.

دانلود فرم فراخوان همایش

 

روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 

 


بازگشت