91/06/01

بزودی مستند «بهاءالدین محمد» آماده نمایش عمومی می شود

فيلم مستند بلند «بهاءالدین محمد» به کارگردانی «امیرحسین خلیل زاده» و تهيه‌كنندگي «مركز گسترش سينماي مستند و تجربی»، در آخرین مراحل فنی تولید قرار دارد.

به گزارش روابط‌عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در اين فيلم مستند که تصویربرداری آن از بهمن سال گذشته در اصفهان آغاز شده بود، شخصيت «شيخ بهايي» از ايد‌ئولوژي شيعه تا معماري اسلامي مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

بر پايه اين گزارش، شيخ بهايي از دانشمندان نامدار قرن دهم هجري در حوزه‌ي علوم فلسفه، منطق، اخلاق، رياضيات، نجوم، فيزيك و هنر بود كه نزديك به يكصد كتاب و رساله از وي برجاي مانده است. از جمله آثار و تأليفات شيخ بهايي مي‌توان به جامع عباسي، اربعين، مثنوي سوانح‌الحجاز (نان و حلوا)، كشكول و ... اشاره كرد. وي در سال 1000 خورشيدي در اصفهان در گذشت و بنابر وصيتش، پيكر او در جوار بارگاه علي ‌بن ‌موسي‌الرضا (ع) به خاك سپرده شد.

این گزارش می افزاید که نسخه راف کات مستند «بهاءالدین محمد» به دبیرخانه جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» ارائه شده است تا درصورت پذیرش هیات انتخاب و در اولین نمایش عمومی، در بخش "مستند پرتره" این جشنواره روی پرده برود.

اين گزارش مي‌افزايد: عوامل توليد فيلم مستند 60 دقيقه‌اي «شيخ بهايي» به اين شرح هستند:

پژوهشگر، مجري طرح و كارگردان: اميرحسين خليل‌زاده، تصويربردار: روح‌ا.. ظريف، صدابردار: عليرضا افخمي، مديرتوليد: مجيد نصيري، هماهنگي توليد: عليرضا صانعي، عكاس: علي موسوي، تصويرساز گرافيكي و تدوینگر: سميرا طباطبايي، بهاره سيري، تهيه‌كننده: مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 

روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي

 


بازگشت